Reklama

Zmiany w kolbuszowskiej straży pożarnej. Wiesław Rymanowski po 30 latach służby przeszedł na emeryturę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Zmiany w kolbuszowskiej straży pożarnej. Wiesław Rymanowski po 30 latach służby przeszedł na emeryturę - Zdjęcie główne

Wiesław Rymanowski po 30 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę. | foto B. Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 1 kwietnia Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej ma nowego dowódcę i zastępcę dowódcy. Wiesław Rymanowski, który dotychczas pełnił funkcję szefa JRG, po 30 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę. Kto go zastąpił?

Zmiany w kierownictwie kolbuszowskiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nastąpiły 1 kwietnia. Wtedy powołano nowego dowódcę i zastępcę dowódcy JRG.

18 lutego ze służbą pożegnał się bryg. Wiesław Rymanowski, dotychczasowy dowódca JRG, który po 30 latach służby w Państwowej Straży Pożarnej, przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Nowym dowódcą kolbuszowskiej JRG został mł. bryg. Adam Haptaś, do niedawna prawa ręka Wiesława Rymanowskiego. Natomiast jego miejsce zajął mł. bryg. Waldemar Kamiński. Do końca marca pełnił on służbę na podziale bojowym, jako dowódca II zmiany. Teraz będzie zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kolbuszowej.

Mł. bryg. Adam Haptaś - Nowy dowódca JRG Kolbuszowa. Fot. Bartosz Posłuszny

Mł. bryg. Waldemar Kamiński - nowy zastępca dowódcy JRG Kolbuszowa. Fot. Bartosz Posłuszny

Podczas obchodów 150-lecia Ochotniczych Straży Pożarnych na Ziemi Kolbuszowskiej oraz 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej, które odbyły się w niedzielę (22 maja) na kolbuszowskim rynku, wręczono medale i awanse. Wśród nich znaleźli się wymienieni wyżej funkcjonariusze. Pisaliśmy o tym tutaj: Huczne uroczystości strażaków w Kolbuszowej. Odznaczenia i poświęcenie wozu [ZDJĘCIA - LISTA ODZNACZONYCH]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy