Reklama

Zmiany w drużynie Sokoła Kolbuszowa Dolna? Jakie?

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w drużynie Sokoła Kolbuszowa Dolna? Jakie?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Działacze i trener Sokoła Kolbuszowa Dolna nie zamierzają długo zwlekać z ogłoszeniem zmian personalnych przed nową rundą. Wygląda na to, że wszystko jest dograne już po pierwszym sparingu.

Nasza najlepsza drużyna w powiecie w minioną sobotę rozegrała swój pierwszy w tym okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Sokół spotkał się na swoim bocznym boisku z Igloopolem Dębica (wynik: 2:2. gole: Illnicki, Płudowski - samobójcza, K. Rokita). Na nieco zmrożonej płycie pokazać mogli się nowi, przymierzani do gry w kolbuszowskiej drużynie, zawodnicy.

Ferenc i Wiktor w obronie

Całe spotkanie na środku obrony rozegrał Przemysław Ferenc. Doświadczony obrońca (ostatnio Korona Rzeszów) w pierwszej połowie współpracował z Adrianem Wiktorem (ostatnio Korona Majdan Królewski), a po przerwie z Andrzejem Skowronem. Zabrakło innego przymierzanego do gry w Sokole obrońcy – Piotra Szkolnika. Wieloletni zawodnik Resovii, ostatnio występował w Głogovii. Trenuje z kolbuszowską ekipą od początku okresu przygotowawczego, ale akurat przed tą grą kontrolną się rozchorował. 

– Będzie najpewniej występował na środku obrony, choć może również zagrać na lewej obronie – przyznawał Waldemar Mazurek, trener Sokoła. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miał młody bramkarz – Maciej Kowal, dotychczas junior Stali Rzeszów. – Jeszcze będziemy go obserwować – zaznacza popularny "Mały". 

Trener Sokoła miał możliwość mocno rotować składem. W pierwszym połowie pokazał się napastnik Bartek Szalony. Syn drugiego trenera kolbuszowskiej drużyny ostatnio występował w Kolorado Wola Chorzelowska (dębicka "okręgówka") i na wiosnę ma być jednym z odpowiedzialnych za zdobywanie goli. – Dlatego napastnika już nie szukamy, bo mamy w składzie jeszcze Kamila Adranowicza, wrócił Łukasz Korab, jest Mikołaj Płudowski. To ma nam wystarczyć – zaznacza Mazurek.

21 osób w kadrze

Obecnie kadra Sokoła liczy 21 zawodników. – Prawdopodobnie zamykamy kadrę w tym zestawieniu. Ewentualnie szef naszej sekcji, Andrzej Skowroński, może zdecydować o tym, by kogoś wypożyczyć – ocenia Mazurek. "Olek" jednak najpewniej nie będzie oddawał swoich graczy innych klubom. W gronie 21 zawodników jest obecnie dwóch bramkarzy: Dawid Kaszuba i wspominany Kowal. 

W Sokole nie zobaczymy już pomocników: Kamila Miśko i Adama Serwona. Nie podjęli treningów i klub z Kolbuszowej Dolnej nie zamierza przedłużać wypożyczeń. W Sokole nie zobaczymy już wypożyczonego latem z Kolbuszowianki bramkarza Mateusza Kozioła, wrócił za to skrzydłowy, Brian Dziedzic. Z pierwszym zespołem trenują również dwaj juniorzy, Dawid Bujak i Adrian Nowak. 

W najbliższy weekend Sokół powalczy w meczu kontrolnym z Orłem Przeworsk. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 13 na boisku w Woli Chorzelowskiej. Kolejnymi rywalami naszej ekipy będą juniorzy Resovii (8 lutego), Błękitni Ropczyce (11 lutego), Stal II Mielec (15 lutego), Wisłok Wiśniowa (22 lutego), Sokół Nisko (26 lutego), Lechia Sędziszów (29 lutego).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE