Reklama

Zmiana numerów domów w sołectwie? Radni zdecydują

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Zmiana numerów domów w sołectwie? Radni zdecydują  - Zdjęcie główne

Czy w Cmolasie powstaną nazwy ulic? Tego z pewnością dowiemy się już niebawem. | foto Joanna Serafin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni spotkają się, aby przeanalizować wszystkie za i przeciw w temacie nadania nazw ulic w Cmolasie. Jeżeli dojdzie do tego przedsięwzięci, to niektórym mogą zmienić się numery domów.

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zaznaczył, że sprawa dotyczy jedynie Cmolasu. Inne wioski znajdujące się na terenie cmolaskiej gminy otrzymać mają drogowskazy z nazwami przysiółków. Na takie rozwiązanie zdecydowały się jako pierwsze Poręby Dymarskie. Wieś ta jest najbardziej "rozsianą" miejscowością w gminie.

 

 

Cmolas bez wątpienia wymaga uporządkowania numeracji. Wioska dynamicznie rozbudowywała się przez ostatnie 30 lat. Co za tym idzie, numeracja domów jest w niektórych miejscach bardzo pomieszana.

Włodarz cmolaskiej gminy w jednej z rozmów podkreślił, że należy się dobrze przygotować do tego przedsięwzięcia. Wspomniał on również o konieczności przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród mieszkańców Cmolasu.

Jeżeli dojdzie do rewolucji związanej z nadaniem nazw ulicom, mieszkańcy będą musieli liczyć się z wymianą dokumentów, w których widnieją ich adresy. Mowa, chociażby do prawie jazdy lub dowodzie rejestracyjnym. Wymiana prawa jazdy to koszt 100,50 zł. Jeżeli chodzi o dowód rejestracyjny wraz z kartą pojazdu tu również koszt wymiany to około 100 zł.

 

 

W Cmolasie jest ponad 700 numerów oraz ponad trzy tysiące mieszkańców. W nadaniu nazw ulicom najważniejsze mają być konsultacje społeczne, na których mieszkańcy będą mieli możliwość poddania swoich pomysłów na nazwy poszczególnych ulic. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, to wieś najprawdopodobniej zorganizuje zebrania po to, aby skonsultować wszystkie pomysły.

W innych wioskach na terenie gminy Cmolas stanąć mają drogowskazy z nazwami przysiółków.

Tematem szczegółowo zajmie się komisja regulaminowo-mandatowa, która spotkać ma się w czwartek, 25 lutego. Członkowie dokonają analizy kosztów zaprojektowania przebiegu ulic wraz z przenumerowaniem domów pod kątem ewentualnej realizacji przedsięwzięcia. Do tematu wrócimy po odbytym spotkaniu radnych i zapewne sołtysa Cmolasu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy