Reklama

Ciało mężczyzny znaleziono w Świerczowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Ciało mężczyzny znaleziono w Świerczowie - Zdjęcie główne

Prokurator zadecydował o zabezpieczeniu ciała zmarłego do dalszych badań sekcyjnych. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policjanci razem z kolbuszowską prokuraturą wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny. Ciało mieszkańca gminy Kolbuszowa znaleziono w Świerczowie. Ze wstępnych informacji wynika, że zmarł on z wychłodzenia.

Dziś (23 grudnia) około godz. 9, dyżurny kolbuszowskiej jednostki został powiadomiony przez mieszkańca Świerczowa, że na drodze dojazdowej do jednej z posesji, zauważył leżącego na ziemi mężczyznę. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia potwierdziła zgon. Zmarłym okazał się 56-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci było wychłodzenie. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich.

- Miejsce znalezienia zwłok zostało poddane oględzinom, które pod nadzorem prokuratora przeprowadzili funkcjonariusze oraz technik kryminalistyki. Decyzją prokuratora, ciało zmarłego zabezpieczono do dalszych badań sekcyjnych. Jeżeli badanie potwierdzi, że przyczyną zgonu było wychłodzenie, będzie to pierwszy przypadek odnotowany w tym roku na terenie powiatu kolbuszowskiego

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. 

Jak co roku, w okresie jesienno-zimowym, policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. 

- Dlatego apelujemy, nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Nie pozostawajmy obojętni na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie. By uratować komuś życie, czasami wystarczy jeden telefon pod nr alarmowy 112, numer alarmowy Straży Miejskiej 986 lub numer infolinii 987. Miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, można również zgłosić za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa

- dodają mundurowi. 

987 to bezpłatna całodobowa infolinia działająca przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Pod tym numerem można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej. Wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym pomocy na terenie Podkarpacia znajduje się na stronach internetowych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy