Reklama

Zmarł były wikariusz Cmolasu i Majdanu Królewskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: diecezja rzeszowska

Zmarł były wikariusz Cmolasu i Majdanu Królewskiego  - Zdjęcie główne

foto diecezja rzeszowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 4 lutego, w wieku 65 lat, w 36. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. kanonik Władysław Kret, emerytowany proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Bieczu.

Ks. dr Władysław Kret urodził się 13 czerwca 1956 roku w Rzeszowie. Po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie i zdaniu egzaminu maturalnego, w 1979 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. 24 czerwca 1985 roku z rąk bpa Ignacego Tokarczuka przyjął święcenia kapłańskie.

- Po święceniach pełnił posługę kapłańską jako wikariusz w Majdanie Królewskim, Krośnie, Hyżnem, Stalowej Woli – MB Królowej Polski, Rzeszowie – św. Józefa, Cmolasie i Trzebownisku. W latach 1997-2001 pełnił funkcję proboszcza parafii pw. św. Wojciecha i Niepokalanego Poczęcia NMP w Trzebownisku, a w latach 2001-2017 w parafii pw. Bożego Ciała w Bieczu - czytamy na stronie diecezji rzeszowskiej. 

 

Ks. Władysław Kret został odznaczony godnością Expositorium Canonicale oraz przywilejem noszenia Rokiety i Mantoletu. W latach 1996-2001 pełnił funkcję duszpasterza diecezjalnego Służby Zdrowia. Od 2004 roku został włączony do gremium kanoników Bieckiej Kapituły Kolegiackiej.

Ksiądz Władysław posługę kapłańską w Cmolasie, pełnił od 1994 roku do 1996 r. 

Data pogrzebu nie jest jeszcze znana. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy