Reklama

Złóż deklarację. Masz czas do końca KWIETNIA

Opublikowano: sob, 25 kwi 2020 17:00
Autor:

Złóż deklarację. Masz czas do końca KWIETNIA - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do końca kwietnia właściciele nieruchomości zamieszkałych i częściowo zamieszkałych są zobowiązani do złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za śmieci. KWIETNIA

Dlaczego muszą to zrobić? Powodem jest zmiana ustawy w sprawie utrzymania czystości i porządku w gminach. Zmieniła się również stawka opłaty, którą ustalili radni miejscy. Pojawiła się opcja ulgi w opłacie w przypadku, gdy ktoś kompostuje bioodpady (mowa o domach jednorodzinnych). 

Teraz właściciele nieruchomości muszą określić w deklaracji, czy taki kompostownik na terenie swojej nieruchomości posiadają i z niego korzystają. Jeżeli tak, wówczas będą płacić o trzy złote mniej miesięcznie, od każdej zamieszkałej osoby. 

Stawka bez zniżki, ustalona przez radnych, to 23 zł od osoby miesięcznie - bez względu na wiek tej osoby, bo i takie pytania od Czytelników się pojawiały. 

Jak zaznaczają kolbuszowscy urzędnicy, nową opłatę właściciel każdej nieruchomości powinien uiścić bez wezwania do 15 dnia następnego miesiąca. W praktyce oznacza to, że do 15 maja trzeba już będzie wpłacić na konto gminy już wyższą stawkę. 

Czas na złożenie deklaracji mieszkańcy mają do końca kwietnia. - W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku wysokość opłaty zostanie ustalona z urzędu w drodze decyzji administracyjnej - informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE