Reklama

Żłobek w Raniżowie - to już pewne. Sprawdź kryteria

Opublikowano: pt, 10 sty 2020 21:30
Autor:

Żłobek w Raniżowie - to już pewne. Sprawdź kryteria - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Raniżowscy radni podjęli dwie uchwały w sprawie powstającego Samorządowego Żłobka w Raniżowie. Czego dotyczą?

- Do żłobka będą uczęszczać dzieci od 20 tygodnia życia do ukończenia 3 lat - poinformowała Alicja Rzeszutek z UG w Raniżowie. Jak dodała, w placówce zostanie utworzonych początkowo 13 miejsc. - Zgodnie z następną uchwałą powstanie dodatkowych siedem miejsc - zapowiedziała i dodała, że gmina musi w tym celu przystąpić do projektu.

Pobyt dziecka w żłobku będzie odpłatny. - Wysokość opłaty zostanie ustalona przez radę gminy. Uchwała w tej sprawie zostanie przygotowana na sesję w styczniu - wyjaśniła Alicja Rzeszutek.

Kryteria do spełnienia

O to jakie kryteria będą musiały zostać spełnione przez rodziców i dzieci chcących ubiegać się o miejsce w placówce dopytywał Jan Puzio, przewodniczący rady gminy: - Co jeśli będzie więcej chętnych niż miejsc?

- W pierwszej kolejności do żłobka będą przyjmowane dzieci z terenu gminy Raniżów - powiedziała przedstawicielka UG. - Jeśli będzie więcej chętnych niż miejsc, to w regulaminie działania żłobka określone są kryteria, które będą decydować o kolejności przyjęcia. Są to: niepełnosprawność dziecka, wielodzietność rodziny, niepełnosprawność rodzica, samotne wychowywanie i status zawodowy rodziców - stwierdziła. 

Jak dodała, w pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci, których oboje rodzice pracują.

Opłaty sprawdzą u sąsiadów

A jak będą wyglądały opłaty? - Będzie to opłata stała za pobyt dziecka w żłobku nie dłuższy niż 10 godzin - poinformowała Alicja Rzeszutek. 

Jak dodała, drugą opłatą będzie opłata za wyżywienie w formie dziennej stawki żywieniowej. - Ale my rozeznamy stawki w sąsiednich gminach i będziemy chcieli je dostosować tak, żeby nie dać też za wysokich tych opłat, tylko żeby były mniej więcej na jednakowym poziomie - powiedziała.

Dofinansowanie z urzędu

W ramach drugiej uchwały w żłobku powstanie siedem dodatkowych miejsc. Będzie to możliwe dzięki projektowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy, do którego gmina Raniżów się włączyła. - Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie ponad 324 tys. zł, a wkład własny gminy ponad 48 tys. zł - wyjaśniła Monika Stopińska - Pacyna, inspektor w raniżowskim urzędzie gminy. 

Dodała, że na wkład własny gminy złożą się m.in. opłaty za pobyt dziecka w żłobku w wysokości ponad 45 tys. zł. - Pozostała wartość wkładu własnego (ponad 3 tys. zł) zostanie sfinansowana z budżetu gminy - dodała. 

Gmina Raniżów otrzymała ponad 340 tys. zł dofinansowania na utworzenie samorządowego żłobka. Placówka zostanie utworzona w budynku szkoły podstawowej przy ul. Grunwaldzkiej w Raniżowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE