Reklama

Zielony rynek w Kolbuszowej. Co kupisz na targowisku we wrześniu? Czy targ powinien zostać przeniesiony? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ustawa, którą Sejm RP przyjął końcem października 2021 roku, mówi o wyznaczeniu miejsca do handlu dla rolników w piątki i soboty w godzinach od 6 do 12, ale czy to wiążę się z przeniesieniem tzw. „zielonego rynku” przy ul. Zielonej w Kolbuszowej?

Sprzedający nie chcą opuścić placu targowego na ul. Zielonej w Kolbuszowej. Jak nam powiedzieli, przeniesienie targu na ul. Wolską koło stadionu w Kolbuszowej jest złym pomysłem, ponieważ większość klientów na „zielonym rynku” to osoby starsze, mieszkające w blokach lub domach obok. Nie będą oni chcieli iść tak daleko, a tym bardziej wracać z zakupionymi towarami z powrotem. 

 

- Obecnie chętnych na kupowanie produktów od lokalnych rolników jest znacznie mniej, niż w poprzednich latach. Dlatego po przeniesieniu tego targu na ul. Wolską liczba kupujących tym bardziej się zmniejszy

– mówi jedna ze sprzedających.  

Jednocześnie sprzedawcy przyznają, że wolą płacić za miejsce przy ul. Zielonej, niż nie płacić i się przenosić.

Również starsze osoby robiące zakupy na targowisku uważają, że obecna lokalizacja targowiska jest właściwa. 

- Młodzi to wolą wszystko przez internet kupić, im tak wygodniej, nie to, co nam starszym

– stwierdził mieszkaniec Kolbuszowej.

Zdecydowana część mieszkańców otwarcie przyznaje, że woli, aby targ został na ul. Zielonej. 

Odmienne zdanie mają osoby mieszkające przy tej ulicy. We wtorki i soboty przy ul. Zielonej robi się jak w ulu. Ci, którzy mieszkają w tej okolicy, chcą pomocy samorządowców. Wnioskują o zmianę organizacji ruchu przy ul. Zielonej w Kolbuszowej. O tym pisaliśmy w materiale: Mieszkańcy wnioskują o zmianę organizacji ruchu przy ul. Zielonej w Kolbuszowej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy