Reklama

Zielone światło dla Woli

Opublikowano:
Autor:

Zielone światło dla Woli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorząd chce pozyskać pieniądze dla Woli Raniżowskiej. Dlaczego w pierwszej kolejności pod uwagę wzięto akurat to sołectwo? O to dopytywali radni i sołtysi. Co usłyszeli w odpowiedzi?

Na ostatniej sesji rady gminy (27 kwietnia) radni przyjęli uchwałę w sprawie zgłoszenia sołectwa Wola Raniżowska do Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020. W pierwszych dwóch latach działania programu (2017- 2018) ma skorzystać Wola, w kolejnych dwóch latach (2019-2020) inna miejscowość z gminy. Na ten cel w ciągu każdego roku gmina otrzyma 10 tys. zł z urzędu marszałkowskiego. Kolejne 10 tys. zł gmina zabezpieczy z własnego budżetu.
 
Kroki konieczne
Konieczność podjęcia uchwały wyjaśnił na sesji Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. - 5 kwietnia dostaliśmy z urzędu marszałkowskiego pismo informujące o możliwości przystąpienia do Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 i konieczne jest w związku z tym podjęcie takiej uchwały – wyjaśnił włodarz gminy i dodał: -  W ramach programu co dwa lata może być zmieniana jedna miejscowość, która będzie w programie uczestniczyć. 

Dlaczego akurat Wola?  
Na realizację programu gmina otrzyma od UM dokładnie 10 tysięcy złotych na rok. Drugie tyle samorząd dołoży z własnej kieszeni. O szczegółach programu mówił włodarz Raniżowa.  - Te dwa dokumenty (uchwała i wniosek - przyp. red.) stanowią dopiero komplet do ubiegania się o udział w tym programie. Strategia ma być przyjęta przed 12 maja, ale może być też przyjęta później, ważne by było to na sesji majowej - powiedział Władysław Grądziel. - Jeżeli chodzi o przeznaczenie tych środków, jest to bardzo szerokie spectrum, nie ma jakichś obwarowań. Może to być na wsparcie potrzeb danej miejscowości, czyli może to być i na koła gospodyń wiejskich i na wyposażenie świetlic, cel dowolny i wszystkie, które służą miejscowości, mogą być realizowane - dodał.

Więcej w 18 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE