Reklama

Zgon 9-letniego chłopczyka w szpitalu w Rzeszowie

Opublikowano: pt, 7 sie 2020 17:01
Autor:

Zgon 9-letniego chłopczyka w szpitalu w Rzeszowie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek, 3 sierpnia prokuratura została powiadomiona przez Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie o zaistniałym w nocy z 2 na 3 sierpnia zgonie 9-letniego chłopca.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala w niedzielę, 2 sierpnia z terenu Ośrodka Czyste położonego w Grodzisku Dolnym.

- W przedmiotowej sprawie, w dniu 3 sierpnia wszczęto śledztwo, w kierunku zaistnienia przestępstwa określonego w art. 155 kk. Jak wynika z poczynionych w toku śledztwa wstępnych ustaleń, małoletni przebywając na terenie Ośrodka Czyste, zadławił się pokarmem

- wyjaśnia Katarzyna Leszczak, prokurator rejonowy w Leżajsku.

Na skutek tego zdarzenia, małoletni został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie w nocy z 2 na 3 sierpnia doszło do jego zgonu. Decyzją prokuratury zwłoki zabezpieczono do dalszych badań.

W środę, 5 sierpnia z udziałem asesora przeprowadzono sekcję zwłok małoletniego, której wstępne wyniki wskazują, iż przyczyną śmierci był niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia spowodowanego zaaspirowaniem do dróg oddechowych treści pokarmowej.

- W sprawie zabezpieczono materiał biologiczny do dalszych badań histopatologicznych, a nadto zaplanowano szereg dalszych czynności procesowych zmierzających do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia

- nadmienia prokurator.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE