Reklama

Zgłoś zagrożenia na mapę. Policja przyjedzie i sprawdzi

Opublikowano:
Autor:

Zgłoś zagrożenia na mapę. Policja przyjedzie i sprawdzi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Coraz popularniejszą formą zgłaszania spraw i wykroczeń na policję okazuje się internetowa mapa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, bo o niej mowa służy do zgłaszania przestępstw czy wykroczeń.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważne jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.


Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych.


    - Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków policji


- wyjaśnia Podkarpacka Policja.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

  •     informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
  •     informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
  1.    - bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.,
  2.     - w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu  publicznemu,
  •     informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw, wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

    - Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji


- informują funkcjonariusze.


Aby wejść na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, należy kliknąć poniższy link. Tym samym zostaniemy przeniesieni do systemu, gdzie sami możemy anonimowo zgłosić zagrożenia, które w późniejszym etapie zweryfikuje policja. Należy pamiętać o dokładnym zaznaczeniu lokalizacji i opisie problemu.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE