Reklama

Zgłoś wolonatoriusza

Opublikowano:
Autor:

Zgłoś wolonatoriusza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Starostwo w Kolbuszowej po raz kolejny ogłosiło konkurs na "Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego". Na zgłoszenia kandydatur organizatorzy czekają do 30 listopada.

- Naszą intencję jest to, aby tytuł "Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego" stał się prestiżowym wyróżnieniem honorującym wolontariuszy podejmujących bezinteresowną aktywność na terenie powiatu kolbuszowskiego, na rzecz jego mieszkańców - mówi Anna Stec z promocji powiatu kolbuszowskiego. - Organizując konkurs, zależy nam, aby pokazać wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego. Zachęcamy do udziału! Promujmy wolontariat! Doceńmy wolontariuszy! - apeluje przedstawicielka starostwa.

Kandydata lub kandydatkę do konkursu  "Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego" może zgłosić: co najmniej 10 mieszkańców danej gminy lub powiatu, każda organizacja pozarządowa działająca na rzecz mieszkańców oraz każda instytucja publiczna działająca na terenie gminy/powiatu na rzecz mieszkańców. Zgłaszająca organizacja, instytucja lub grupa osób może wytypować tylko jednego kandydata. - Zdarza się, że jest to grupa 10 osobowa, która w swoim gronie dostrzegła osobę, która szczególnie wyróżnia się w swoich działaniach - mówi Anna Stec.

Podczas I edycji tytuł Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego otrzymała Barbara Burek z Raniżowa. Rok później tytuł ten został przyznany Stanisławowi Kosiorowskiemu – honorowemu członkowi Powiatowego Związku OSP RP w Kolbuszowej. W 2012 r. laureatką powiatowego konkursu została Ewa Wójcicka. W kolejnym roku kapituła konkursowa wskazała na Marię Strzępę z Niwisk. Kolejną laureatką konkursu "Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego" została Władysława Gorecka. W 2015 r.  kapituła wybrała Zenonę Chodorowską, przewodniczącą Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kolbuszowej. W ubiegłym roku tytuł ten trafił do Krystyny Stygi, prezesa Kolbuszowskiego Klubu Nordic Walking.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.powiat.kolbuszowski.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE