Reklama

Zbigniew Chmielowiec poseł na Sejm RP został honorowym obywatelem Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Zbigniew Chmielowiec poseł na Sejm RP został honorowym obywatelem Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Zbigniew Chmielowiec poseł na Sejm RP został honorowym obywatelem Kolbuszowej | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni z gminy Kolbuszowa zdecydowali. Zbigniew Chmielowiec poseł na Sejm RP został honorowym obywatelem Kolbuszowej

Radni z gminy Kolbuszowa spotkali się na sesji rady miasta w czwartek, 27 kwietnia. Jednym z tematów, nad którymi pochylili się samorządowcy, było nadanie honorowego tytułu. Między innymi w tej sprawie spotkała się w środę, 19 kwietnia kapituła, która jednogłośnie zaopiniowała zgłoszenia Zbigniewa Chmielowca do tego tytułu. 

Honorowy obywatel miasta i gminy Kolbuszowa to osoba, która wyróżniła się swoim wkładem w rozwój społeczny, gospodarczy, kulturalny lub naukowy tego regionu. Tytuł ten jest najwyższym wyróżnieniem, jakie może otrzymać osoba związana z danym miastem lub gminą.
W Kolbuszowej tytuł honorowego obywatela przyznawany jest przez radę miejską na wniosek jej członków lub burmistrza. To będzie jeden z punktów obrad samorządowców. Radni przegłosują zasadność uchwały. 

Osoba, która otrzymuje ten tytuł, otrzymuje specjalną uchwałę oraz pamiątkowy medal lub dyplom. 

Wśród osób, które otrzymały tytuł honorowego obywatela miasta i gminy Kolbuszowa znajdują się m.in. wybitni naukowcy, artyści, działacze społeczni i politycy, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju miasta i gminy oraz zasłużyli na uznanie społeczności lokalnej.

Tytuł honorowego obywatela to nie tylko wyróżnienie dla konkretnych osób, ale także okazja do uhonorowania osiągnięć, które wpłynęły na rozwój miasta i gminy. Jest to również ważny symbol jedności i wspólnoty lokalnej, który wskazuje na to, że osoby wyróżnione tytułem honorowego obywatela są szczególnie związane z danym miejscem i poświęcają swoją pracę na rzecz jego rozwoju.

Otrzymanie tytułu honorowego obywatela miasta i gminy Kolbuszowa jest zaszczytem dla każdej osoby, która otrzymała to wyróżnienie, a jednocześnie jest to wyraz uznania dla całego regionu i jego mieszkańców.

Zbigniew Chmielowiec, poseł na sejm RP urodził się w Kolbuszowej. Należy do klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Staż parlamentarny zaczął od V kadencji, która potrwa do VIII. Ślubowanie przyjął 12 listopada 2019 roku.

- Doceniamy wielkie zaangażowanie i nieocenioną pomoc, jaką poseł Zbigniew Chmielowiec udziela samorządom w powiecie kolbuszowskim

- nadmienili członkowie kapituły. 

Radni zdecydowali na czwartkowej sesji, że Zbigniew Chmielowiec zasługuje na to duże wyróżnienie. O skomentowanie nadania tytułu poprosiliśmy samego zainteresowanego, czyli posła na Sejm RP. 

- Jest to na pewno dla mnie wielkie wyróżnienie i satysfakcja. Nie zabiegałem o to, ale w stu procentach jest to dla mnie duża satysfakcja 

- podkreślił w rozmowie z nami Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP. 

Honorowi obywatele miasta i gminy Kolbuszowa 

  • Janina Zioło
  • Marek Koziorowski
  • Ks. Bp Kazimierz Górny
  • Stanisław Mazan
  • Generał Bronisław Kwiatkowski
  • Paul Anselin
  • Zbigniew Chmielowiec 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE