Reklama

Zawodnicy Tiki-Taka Kolbuszowa rywalizowali podczas zawodów w Małopolsce

Opublikowano:
Autor:

Zawodnicy Tiki-Taka Kolbuszowa rywalizowali podczas zawodów w Małopolsce  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 23 zawodników kolbuszowskiej Tiki-Taki Kolbuszowa wzięło udział w głównej części 11. Biegu im. Kazimierza Świerzowskiego, który odbył się 21 października w Lipinkach koło Gorlic. Klasę pokazali Monika Węgrzyn i Szymon Zięba.

Nie zawiedli pozostali nasi zawodnicy. W biegu głównym (z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi) wystartowało blisko 250 zawodniczek i zawodników.

- O blisko 50 więcej niż przed rokiem – zaznaczał trener Bogdan Karkut. Cała impreza, łącznie z młodzieżowymi biegami, zgromadziła blisko 350 uczestników. 

- Biegano tradycyjnie na dystansach 5 i 10 km - krótszym dla pań i juniorów, dłuższym dla panów – wspomina Karkut. Nasi zdominowali juniorskie biegi. Monika była pierwsza wśród dziewcząt, Szymon wśród chłopaków.

– Monika, niedawna mistrzyni Polski w biegach górskich, choć nie skończyła jeszcze 15 lat,  nie miała żadnych problemów ze zwycięstwem w biegu juniorek do lat 19 i bieg ukończyła z przewagą 200 metrów nad drugą zawodniczką – zaznaczał Karkut.

Szymon Zięba miał okazję porównać się z utytułowanym młodym zawodnikiem Victorii Stalowa Wola (specjalista od długich dystansów) Stanisławem Lebiodą. - Rywal Szymona, który w swojej karierze wielokrotnie zdobywał złote medale mistrzostw Polski na długich dystansach, tym razem musiał uznać wyższość specjalisty od 800 metrów.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE