Reklama

Zawodnicy kolbuszowskiej Tiki Taki wywalczyli aż 8 medali w rozegranych w Przemyślu mistrzostwach Podkarpacia do 18 lat

Opublikowano:
Autor:

Zawodnicy kolbuszowskiej Tiki Taki wywalczyli aż 8 medali w rozegranych w Przemyślu mistrzostwach Podkarpacia do 18 lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W miniony weekend pokazali się również w Stalowej Woli, gdzie odbyły się mistrzostwa Podkarpacia dzieci starszych.

W Przemyślu walczyła młodzież z rocznika 2001 i młodsi.

– W mityngu o nowe rekordy walczyli też starsi zawodnicy przygotowujący się do najważniejszych startów sezonu, czyli do mistrzostw Polski do 20 lat, które zostaną rozegrane we Włocławku w końcówce czerwca – zaznaczał Bogdan Karkut, trener naszej ekipy

Start kolbuszowian trzeba ocenić jako bardzo udany. - Zdobyliśmy aż 8 medali, z czego połowę wywalczyli młodsi zawodnicy, biegający jeszcze w kategorii do 16 lat.  Zdobyliśmy złoty, trzy srebrne i cztery brązowe medale – zaznaczał Karkut.

Jako pierwsza na podium stanęła Karolina Czachor, biegająca na 400 metrów przez płotki. Zdobyła brąz, podobnie jak najszybsza w tym roku w Polsce - młodziczka Magdalena Niemczyk.

- Magda poprawiła swój najlepszy w tym roku wynik w kraju o setną sekundy, osiągając czas 12 sekund, 38 setnych – cieszy się Karkut. Dodatkowo Magda zdobyła wraz z koleżankami srebro w sztafecie 4x100 metrów. Nasz żeński team wystąpił w składzie: Karolina Jamróz, Natalia Antkiewicz, Natalia Guzior, Magdalena Niemczyk.

– Magda pobiegła wprost fenomenalnie. Na ostatniej zmianie odrobiła bardzo dużą stratę naszej sztafety. Nasze młodziczki przygotowujące się do startu w mistrzostwach Polski sztafet uległy tylko ekipie juniorek młodszych z Victorii Stalowa Wola, a więc zawodniczkom o 2 lata starszym. Czas naszej sztafety (51,80) to obecnie trzeci wynik w kraju, ale wiele jest jeszcze do poprawy – podkreśla Karkut.

Męska sztafeta Tiki Taki (Hubert Cyran, Adrian Gul, Michał Kłos, Eryk Burkiewicz) wywalczyła brąz. W biegu na 400 metrów złoty medal z nowym rekordem życiowym (53, 96) wywalczył Adrian Gul. W biegu na 1500 metrów nasi młodzicy Wiktor Zięba i Jakub Chudzik zdobyli srebrny i brązowy medal.

W biegu na 1500 metrów z przeszkodami zadebiutowała Monika Węgrzyn. Wywalczyła srebrny medal, ale debiut miał dramatyczny przebieg.

Więcej w aktualnym Korso [nr 20/2018]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE