Zawodnicy klubu Tiki-Taka Kolbuszowa zdobyli 12 medali

Zawodnicy klubu Tiki-Taka Kolbuszowa zdobyli 12 medali  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z bardzo dobrej strony pokazali się najmłodsi reprezentanci kolbuszowskiej Tiki-Taki w zawodach pod nazwą lekkoatletyka dla każdego, które odbyły się w minioną sobotę w Mielcu.

W Mielcu łącznie wystartowały 22 osoby z rocznika 2006 i młodszych.  Tę grupę w kolbuszowskim klubie prowadzi trener Jacek Żądło. Jego podopieczni wywalczyli łącznie 12 medali. Jak podkreślił spiker zawodów, trener mieleckiej Stali Stanisław Zioło, Tiki-Taka zdominowała rywalizację w biegach przez płotki.

Paweł Koźmic był drugi w biegu na 60 metrów przez płotki i trzeci w skoku w dal. Bartosz Sawuła był pierwszy na 60 metrów przez płotki i drugi na 60 metrów. Szymon Rusin był czwarty w biegu na 60 metrów przez płotki, a Weronika Stąpor zajęła drugie miejsce na 60 metrów przez płotki.

Karolina Korzępa zajęła trzecie miejsce na 60 metrów przez płotki, Izabela Czachor na tym samym dystansie była piąta, a Nelly Ozimek szósta. Martyna Dworak zajęła trzecie miejsce na 600 metrów (roczniki 2008/09). Na tym samym dystansie i w tej samej kategorii wiekowej czwarta była Natalia Marut. W rocznikach 2006/07 trzecia na 600 metrów była Amelia Chudzik.

Tydzień wcześniej starsi zawodnicy walczyli w biegu w Lipinkach koło Gorlic. Nasz klub reprezentowało aż 16 osób. – Zawsze jeździli na te zawody szeroką grupą – opisuje trener Bogdan Karkut. Miejsca na podium zajęli Monika Węgrzyn i Szymon Zięba. Monika zajęła drugie miejsce w wyścigu open kobiet (5 km). Szymon był najszybszy w wyścigu juniorów (5 km).

Reszta biegała spokojnie, na zaliczenie trudnej strasy. Lubimy ten bieg, a i organizatorzy nas tam doceniają. Cały czas spiker podkreślał, że w Kolbuszowej jest bardzo mocna sekcja lekkiej atletyki. Był też wiceprezes PZLA Grzegorz Sobczyk, który wręczał nagrody – opisywał Karkut.