Reklama

Zakończenie czerwcowego weekendu na podkarpackich drogach

Opublikowano: pon, 15 cze 2020 11:44
Autor:

Zakończenie czerwcowego weekendu na podkarpackich drogach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończył się długi czerwcowy weekend. W tym czasie na drogach Podkarpacia pojawiło się więcej patroli, a funkcjonariusze pomagali kierowcom poprzez upłynnianie ruchu i eliminację niebezpiecznych zachowań użytkowników dróg. Od środy do niedzieli, na drogach województwa doszło do 18 wypadków, dwie osoby zginęły, a 24 zostały ranne.

Jednym z głównych zadań policjantów było ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby funkcjonariusze wyznaczali objazdy, informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach lub ręcznie kierowali ruchem.

Policjanci interweniowali też wobec kierujących, którzy popełniali wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków. Kontrole dotyczyły również stanu trzeźwości kierujących. Na drogi wyjechali policjanci na motocyklach, a także radiowozy, zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory.

Z podsumowania policyjnych działań wynika, że w czasie długiego czerwcowego weekendu na podkarpackich drogach doszło do 18 wypadków, w których ucierpiały 24 osoby, a dwie zginęły. Do najtragiczniejszych wypadków doszło, w środę w Nisku, na drodze krajowej nr 77, gdzie w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych, zginął 55-letni mężczyzna. Natomiast w sobotę w Porażu w powiecie sanockim, kierujący audi potrącił dwie 14-letnie piesze. Życia jednej z dziewczynek nie udało się uratować.

- W ciągu pięciu weekendowych dni policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 61 nietrzeźwym kierującym - podsumował oficer prasowy. 

Niestety dla niektórych kierowców mniejsze natężenie ruchu stało się okazją do tego, by lekceważyć obowiązujące przepisy. Podczas wydłużonego weekendu, podkarpaccy policjanci zatrzymali 68 kierowców, którzy stracili prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE