Reklama

Reklama

Zakaz wstępu do lasu. Na głównych drogach dojazdowych do leśnictwa Lipnica ustawione będą tablice ostrzegawcze

Opublikowano: ndz, 29 kwi 2018 20:30
Autor:

Zakaz wstępu do lasu. Na głównych drogach dojazdowych do leśnictwa Lipnica ustawione będą tablice ostrzegawcze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeszcze przed 25 maja, na terenie leśnictwa Lipnica, wykonywany będzie chemiczny zabieg agrolotniczy.

Reklama

Jak wyjaśniają leśnicy, powodem przeprowadzenia zabiegu jest zagrożenie drzewostanów sosnowych ze strony osnui gwiaździstej. Do walki ze szkodnikiem zastosowany zostanie środek ochrony roślin Dimilin 480 SC.

- W dniu wykonywania zabiegu agrolotniczego zostanie wprowadzony zakaz wstępu do lasu. Na głównych drogach dojazdowych do kompleksów leśnych leśnictwa Lipnica ustawione będą tablice ostrzegawcze - informuje Bartłomiej Peret, nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa.

- Po wykonaniu oprysku nie będzie można wchodzić na dany obszar do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy na powierzchni rośliny. Zbioru owoców runa leśnego będzie można dokonać po upływie 24 godzin od zastosowania środka ochrony roślin - dodaje nadleśniczy.

Dokładny termin wykonania zabiegu, uzależniony od faz rozwoju szkodliwego owada oraz warunków pogodowych, zostanie podany na stronie internetowej nadleśnictwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.