Reklama

Zabraknie pieniędzy na budowę jednego z trzech chodników w gminie Dzikowiec

Opublikowano: sob, 16 mar 2019 10:00
Autor:

Zabraknie pieniędzy na budowę jednego z trzech chodników w gminie Dzikowiec  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzikowiecki urząd nie przewidział, że zabezpieczona kwota 900 tys. zł na chodniki przy drogach powiatowych będzie zbyt mała.Przetarg na trakt w Dzikowcu został unieważniony, ponieważ wykonawca zaproponował kwotę o ponad 400 tys. zł wyższą.

W gminie planowana jest budowa dwóch chodników - w Wilczej Woli i Lipnicy. Jak mówi Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, unieważniono przetarg w Dzikowcu, ponieważ gmina Dzikowiec zabezpieczyła na trakt 300 tys. zł.

Najniższą ofertę na to zadanie złożyła firma Bruk - Mar. Zaoferowała wykonanie go za ponad 750 tys. zł, więc przekroczyło to budżet Dzikowca o ponad 450 tys. zł. Najwyższa oferta opiewała na 1 mln 260 tys. zł.

W Wilczej Woli najkorzystniejszą ofertę na budowę traktu dla pieszych złożyła firma z Kamienia, na kwotę 372 tys. zł. Najwyższą natomiast firma z miejscowości Rytwiany - prawie 580 tys. zł. Chodniki mimo to powstaną. - W Wilczej Woli kwota przekroczyła 72 tys. zł. - tłumaczy Jan Tęcza, radny gminy Dzikowiec.

W Lipnicy najniżej budowę chodnika wyceniła firma Bruk-Mar, na ponad 356 tys. zł. Najwyższa oferta wynosiła prawie 450 tys. zł. Jak wyjaśnił radny Tęcza, na chodniki w Wilczej Woli i Lipnicy radni postanowili dołożyć. Pokryją to pieniądze, które miały być przeznaczone na chodnik w Dzikowcu.

- Z tych 300 tys. na chodnik w Dzikowcu trzeba było odjąć, aby pokryć te brakujące kwoty - dodał Jan Tęcza.

Na budowę chodnika w Dzikowcu gminie zostało 171 tys. - Będziemy się starać, żeby pierwotnie te 300 tys. zainwestować w ten chodnik - informuje radny Tęcza. - Prace może będą okrojone, ale będziemy się starać to zrealizować do końca roku.

Jak dodaje Jan Tęcza, rada gminy chciałaby, aby powstało przynajmniej 200 metrów traktu dla pieszych w Dzikowcu. - Wtedy chodnik sięgałby do zakrętu i najniebezpieczniejszy odcinek byłby zabezpieczony - dodaje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    only audi biczys

    ale stare bwm