Reklama

Za nami tydzień ogólnopolskich bibliotek organizowany przez stowarzyszenie bibliotekarzy

Opublikowano:
Autor:

Za nami tydzień ogólnopolskich bibliotek organizowany przez stowarzyszenie bibliotekarzy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gminna Biblioteka Publiczna w Majdanie Królewskim tradycyjnie wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek. Na przedszkolaków i uczniów czekało sporo atrakcji.

Co roku w dniach 8-15 maja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jest to program promocji bibliotek i czytelnictwa. Jego celem jest podkreślanie roli czytania i samych bibliotek w  edukacji i jakości życia, a także uświadomienie wagi zawodu bibliotekarza oraz  zainteresowanie książką większego grona odbiorców.

Gminna Biblioteka Publiczna w Majdanie Królewskim tradycyjnie wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, który rozpoczęto od wizyty w przedszkolu.

Podczas głośnego czytania dzieciaki odwiedziła sowa – maskotka biblioteki, która chętnie bawiła się z przedszkolakami, a na koniec poczęstowała wszystkich słodyczami.

Kolejną atrakcją skierowaną do najmłodszych czytelników był spektakl pt. "Prastara książnica - skarb i tajemnica". Ze względu na duże zainteresowanie przedstawieniem aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki "MASKA" z Krakowa na scenie wystąpili dwa razy.

W ramach Tygodnia Bibliotek odbyła się już XIII edycja Gminnego Turnieju Czytelniczego "Czytam, bo lubię". Uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości wybranych lektur w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcom nagrody oraz statuetki wręczyła wicewójt Janina Wójtowicz.

Ostatnim punktem Tygodnia Bibliotek była wystawa pokonkursowa i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i czytelniczego. Imprezę rozpoczęli mali artyści z GOK, przedstawiając sztukę teatralną pt. "Wesoły świat Jana Brzechwy". Następnie laureaci konkursu plastycznego pt. "Moja mała ojczyzna – moja duma" oraz czytelniczego "Maratonu uśmiechniętej bajki" z rąk dyrektora biblioteki otrzymali nagrody i dyplomy.

 

 

 Laureaci Gminnego Turnieju Czytelniczego "Czytam, bo lubię"

- w kategorii I (klasy IV-VI szkoły podstawowej):

I miejsce – Oliwia Ruszkiewicz

II miejsce – Aleksandra Wilk

III miejsce – Martyna Lulek

Wyróżnienie – Aleksandra Rogowska

Wyróżnienie – Katarzyna Mazgaj

  - w II kategorii wiekowej (klasy VII-VIII oraz uczniowie z III klasy gimnazjum):

I miejsce – Paulina Kołcz

II miejsce – Wiktoria Wołosz

III miejsce – Norbert Tłusty

Wyróżnienie – Klaudia Buczek

Wyróżnienie – Natalia Barnaś

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE