Reklama

Z REGIONU. Zabójstwo pod Sędziszowem Małopolskim. Zapadł pierwszy wyrok

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niespełna rok od zabójstwa 40-letniego mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał pierwszy wyrok. Usłyszał go Michał B., który był przy tym, jak Sławomir Z. zaatakował, a następnie dusił mężczyznę, którego zwęglone ciało znaleziono później w sąsiadującym z powiatem kolbuszowskim Boreczku (gm. Sędziszów Młp.).

Niespełna rok temu (30 listopada 2020 r.) policjanci zostali powiadomieni o znalezionych w lesie zwęglonych zwłokach. Makabrycznego odkrycia dokonano w miejscowości Boreczek (gm. Sędziszów Małopolski). Ofiarą okazał się Andrzej B., 40-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Uderzył w głowę i dusił

Policjanci ustalili, że do tragedii doszło podczas alkoholowego spotkania. Mężczyźni pokłócili się. 29-letni wówczas Sławomirowi Z. miał uderzyć 40-latka w głowę, a gdy ten upadł na podłogę, dusił go. 

- Oskarżonemu Sławomirowi Z. zarzucono m.in. dokonanie zabójstwa Andrzeja B. poprzez uduszenie, a następnie dopuszczenie się wspólnie z Kamilem Ł. zbeszczeszczania jego zwłok poprzez spalenie

- mówi Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Nie pomogli

Związek ze sprawą mają także dwaj inni mężczyźni. 

- Michałowi K. oraz Michałowi B., którzy byli obecni przy tym, jak Sławomir Z. zaatakował, a następnie dusił pokrzywdzonego, zarzucono natomiast zaniechanie udzielenie mu pomocy w sytuacji, gdy ten znajdował się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia

- dodaje rzecznik prasowy. 

Pierwszy wyrok

Sąd Okręgowy w Rzeszowie sprawę przeciwko Michałowi B. wyłączył do odrębnego postępowania i  28 października tego roku wydał wyrok, uznając Michała B. za winnego zarzucanego mu przestępstwa z art. 162 § 1 k.k. (nieudzielenie pomocy w niebezpieczeństwie - przypis redakcji).

- Wymierzył mu za to karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres próby 2 lat, grzywny w wymiarze 50 stawek dziennych po 20 zł wraz z oddaniem w okresie próby pod dozór kuratora i zobowiązaniem do informowania sądu o przebiegu okresu próby raz na 6 miesięcy

- informuje Krzysztof Ciechanowski.

Wyrok nie jest prawomocny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy