Reklama

Z REGIONU. W baku oprócz paliwa może być coś więcej, np. narkotyki

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. W baku oprócz paliwa może być coś więcej, np. narkotyki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mówi się, że ludzka wyobraźnia nie zna granic i że, Polak potrafi... W przypadku czterech mieszkańców Rzeszowa oba te stwierdzenia są prawdziwe. Mężczyzn podejrzewano o przemyt znacznych ilości narkotyków. Hermetycznie spakowane narkotyki znajdowały się w zbiorniku paliwa samochodu, którym jechali podejrzani. Wszczęte w tej sprawie śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Zarządu w Rzeszowie w ramach prowadzonych czynności  ustalili, że czterech mieszkańców Rzeszowa mogło dokonać przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych, tj.: środka o nazwie 3 MMC.


Do zatrzymania doszło na autostradzie A4 w trakcie powrotu  podejrzanych z Holandii. To właśnie stamtąd narkotyki miały być przemycone do Polski. Funkcjonariusze Policji i KAS dokonali przeszukania samochodu przy wsparciu Giny - psa służbowego KAS, przeszkolonego do wykrywania narkotyków.


Wszystko wskazywało na to, że zabronione substancje przewożone są w zbiorniku paliwa, dlatego skontrolowano wnętrze przy pomocy wideo endoskopu, dzięki któremu ustalono, że znajdują się tam worki z bliżej nie określoną zawartością.
W efekcie zabezpieczono prawie 3 kilogramy 3 MMC. Narkotyki były ukryte w zbiorniku paliwa w hermetycznie zamkniętych workach foliowych.  


Osoby po zatrzymaniu zostały przewiezione do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych, podejrzanym przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znaczniej ilości substancji psychotropowej. Sprawa ma charakter rozwojowy.   
Przemyt narkotyków zagrożony jest karą do 15–stu lat więzienia.            

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE