Reklama

Z REGIONU. Serial "Korona królów" w Rzochowie koło Mielca

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. Serial "Korona królów" w Rzochowie koło Mielca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Serial "Korona królów" zyskał już sobie stałe grono zwolenników. To dzięki niemu wielu ludzi miało okazję po raz pierwszy usłyszeć o pięknej Cudce i jej ojcu, rycerzu Pełce. A bohaterowie ci pochodzili z Rzochowa. Czemu więc nie wykorzystać tego faktu do promocji osiedla?

-  Rada osiedla. parafia św. Marka oraz OSP w Rzochowie będą organizować mały festyn charytatywny . "Korona królów" nas wspomoże i przekaże jakieś gadżety do licytacji - informuje Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów. - Trochę spóźniliśmy się z zaproszeniem aktorów, należało o to zabiegać trzy miesiące wcześniej .

To jednak nie koniec współpracy pomiędzy Rzochowem a serialem.

- Producent "Korony królów" zapowiedział, że pojawi się na naszym terenie, chce go oglądnąć. Mamy przecież wzgórze cmentarne  z lat, kiedy rozgrywa się "Korona krolów",  pozostałości po fosie  i kawałek widocznego wału ziemnego, który bronił miasta Rzochów - wylicza Mariusz Mazur. - Rozmawiałem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków  i prawdopodobnie w połowie września konserwatorzy przyjadą na nasz teren  i będziemy mogli wpisać go jako historyczny. Będziemy mogli to wykorzystać nie tylko do promocji Rzochowa, ale i Mielca - podkreśla.

 

To niejedyna forma promowania osiedla. Pojawił się pomysł, by nawiązując do historycznych tradycji tego miejsca, zorganizować turniej rycerski z udziałem grup rekonstrukcyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE