Reklama

Z REGIONU. Odkomarzanie za tysiące hektarów będzie kosztować 2,5 miliona

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. Odkomarzanie za tysiące hektarów będzie kosztować 2,5 miliona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gminy w powiecie mieleckim ponownie muszą przeanalizować koszty akcji odkomarzania terenów po powodzi, jaka miała miejsce pod koniec maja.

Do poniedziałku (17 czerwca) gospodarze gmin mieli podać do urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie informacje na temat wielkości obszarów planowanych do oprysków, jak również spodziewane koszty tych operacji. Z przekazanych raportów wynikało, że na terenie 9 gmin powiatu opryskom należy poddać 21 205 ha gruntów, co kosztowałoby blisko 4,8 mln złotych. Najwięcej terenów planowanych do odkomarzania zgłosiła Gmina Wiejska Mielec, wskazując na łączny obszar 6000 ha, co kosztować miało 2,1 mln zł.

Zdaniem Lucyny Podhalicz, Wicewojewody Podkarpackiego ze względu na bezpieczeństwo, w tym na ludzi, środowisko oraz zwierzęta należy ponownie przeanalizować obszar oraz koszty prowadzonych działań.

Przedstawione ponownie w dniu wczorajszym (18 czerwca) dane zbiorcze kwalifikują, według wójtów, obszar już tylko 9335 ha oraz koszt w wysokości 2,5 mln zł.

Jeżeli przedstawione przez wójtów Powiatu Mieleckiego nowe dane wraz z opiniami właściwych służb zostaną zaakceptowane, będą mogły rozpocząć się prace w terenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE