Reklama

Z PODKARPACIA. Wydłużony czas oczekiwania na przejściach granicznych z Ukrainą

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Wydłużony czas oczekiwania na przejściach granicznych z Ukrainą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na drogowych przejściach granicznych z Ukrainą – w szczególności w Dorohusku, Hrebennem, Korczowej i Medyce – wydłużony jest czas oczekiwania na odprawę graniczną samochodów ciężarowych.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, sytuacja ta ma związek z wdrożeniem zmian w funkcjonowaniu służb podatkowych i celnych Ukrainy, które wpływają na obsługę ruchu granicznego i jest niezależna od Krajowej Administracji Skarbowej.

- Od 8 grudnia tego roku ukraińskie służby celne działają w zmienionej formule. W związku ze zmianami, które bezpośrednio wpływają na obsługuję ruchu granicznego, obserwuje się wydłużony czas oczekiwania na odprawę graniczną samochodów ciężarowych na drogowych przejściach granicznych z Ukrainą - mówi Paweł Staszkiewicz z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Osoby planujące podróż mogą sprawdzić bieżące informacje o szacunkowym czasie oczekiwania na odprawę na poszczególnych przejściach granicznych zaglądając na portal granica.gov.pl lub korzystając z aplikacji „Mobilna granica”.


Szacunkowy czas oczekiwania na przejściu w MEDYCE (dane na 13 grudnia godz. 13)

  • Ciężarówki - 20 godz.
  • Autokary - bez kolejki 
  • Osobówki ruch turystyczny - 2 godz.
  • Osobówki TaxFree - 5 godz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE