Reklama

Z PODKARPACIA. Włamali się do domu. Ukradli odkurzacz, ekspres do kawy i blender

Opublikowano: sob, 18 sty 2020 16:00
Autor:

Z PODKARPACIA. Włamali się do domu. Ukradli odkurzacz, ekspres do kawy i blender  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pod zarzutem kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego i niezamieszkałego domu w miejscowości Lubzina, ropczyccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu dębickiego. Mężczyznom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze ropczyckiej komendy otrzymali zgłoszenie, że do niezamieszkanego budynku w Lubzinie, po wybiciu szyby w drzwiach tarasowych, weszły nieznane osoby. Z domu zginęły m.in.: odkurzacz, ekspres do kawy, blender oraz różnego rodzaju narzędzia i inne przedmioty.

Jak się okazało, w listopadzie ubiegłego roku na tej samej posesji miało miejsce włamanie do budynku gospodarczego, jednak właściciel, nie informowała nikogo o tym fakcie. Łupem złodziei padły wtedy narzędzia i przedmioty warsztatowe. Łączna wartość powstałej szkody i skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę 2500 złotych - relacjonuje KPP Ropczyce.

Policjanci po przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchaniu świadków, jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tych przestępstw. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu dębickiego w wieku 32 i 43 lat.

Mężczyznom przedstawione zostały zarzuty kradzieży z włamaniem, za co może grozić kara nawet do 10 lat. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach zastosowała wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE