Reklama

Reklama

Z PODKARPACIA. Wczorajszy "Trzeźwy poranek" to akcja, na której policjanci zatrzymali kilkudziesięciu pijanych kierowców spośród ponad 20 tysięcy

Opublikowano: 29 stycznia 2019 14:00
Autor: Bartosz Posłuszny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Podkarpaccy policjanci zatrzymali 34 kierowców, którzy zdecydowali się kierować samochodem mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 20 tys. kierujących pojazdami.

Reklama

Wczoraj (poniedziałek, 28 stycznia) funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 20 644 kierowców.

Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili 34 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 15 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila - poniosą oni odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie. Przed sądem za wykroczenie odpowie jeszcze 3 rowerzystów. W czasie działań policjanci zatrzymali 29 uprawnień do kierowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.