Reklama

Z PODKARPACIA: Szukamy genetycznego bliźniaka trzymiesięcznej Milenki

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA: Szukamy genetycznego bliźniaka trzymiesięcznej Milenki  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jest szansa na to, aby dziewczynka, która choruje na rzadką chorobę genetyczną, wyzdrowiała. Po badaniach w niemieckiej klinice okazało się, że Milenka może mieć przeszczep szpiku. Lada dzień ruszą poszukiwania jej genetycznego bliźniaka.

Dziewczynka choruje na osteopetrozę. To rzadka choroba genetyczna kości, dotyka jedno na sto tysięcy dzieci. Zahamowuje wzrost, wywołuje anemię, atakuje zakończenia nerwowe, prowadząc do utraty wzroku i słuchu.

Milenka ma niedokrwistość, łamliwość kości i powiększoną śledzionę. Choroba z dnia na dzień postępuje. Jej braciszek, który zmagał się z tym samym schorzeniem, zmarł dwa lata temu. Występują dwie mutacje osteopetrozy: uleczalna, w której stosuje się przeszczep szpiku i nieuleczalna, której konsekwencją jest śmierć.

Jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku. Teraz, po badaniach w niemieckiej klinice, na które poprzez portal siepomaga.pl zrzuciły się setki ludzi z całej Polski, już wiadomo, że dziewczynka może mieć przeszczep. Potrzebną kwotę - prawie 74 tysiące złotych udało się zebrać w zaledwie kilka dni. Akcję wsparło ponad półtora tysiąca internautów!

Poszukiwania genetycznego bliźniaka dla Milenki ruszą lada dzień. O przebiegu akcji będziemy informować na naszym portalu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE