Reklama

Z PODKARPACIA. Pijany kierowca wpadł w ręce policji. Dwa razy

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Pijany kierowca wpadł w ręce policji. Dwa razy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni kierowca fiata, który w ciągu jednego dnia dwukrotnie wsiadł za kierownicę samochodu. Nieodpowiedzialny kierowca został ujęty po raz pierwszy przez przechodnia, za drugim razem wrócił po samochód i zatrzymał go ten sam patrol policji, który kilka godzin wcześniej zabrał mu uprawnienia do kierowania.

W środę policjanci z przemyskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że na parkingu przy sklepie na ul. Obozowej w Przemyślu, w samochodzie śpi nietrzeźwy kierujący.
Świadek, oczekując na przyjazd policjantów, podszedł do kierującego, otworzył drzwi i zabrał kluczyki od pojazdu. Siedzący za kierownicą fiata mężczyzna oświadczył policjantom, że źle się poczuł, dlatego zjechał z drogi na parking. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol. Funkcjonariusze przejrzeli nagrania monitoringu, które pokazały, że mężczyzna jakiś czas wcześniej wjechał na parking. Badanie trzeźwości wykazało, że 37-latek ma ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. 

Funkcjonariusze na miejscu wykonali niezbędne czynności, kluczyki od samochodu przekazali osobie wskazanej przez nietrzeźwego kierującego i zwolnili 37-latka do miejsca zamieszkania.

Cztery godziny później, na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ul. Obozową ten sam patrol policji, wracając z kolizji, zauważył znany im już pojazd i znów tego samego mężczyznę prowadzącego samochód. 

Mieszkaniec powiatu przemyskiego oświadczył, że wziął drugi komplet kluczyków i chciał zabrać auto na podwórko. Tym razem wydmuchał 2,5 promila. Finalnie 37-latek noc spędził w policyjnym areszcie, a jego pojazd odholowano na parking strzeżony.

Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE