Reklama

Z PODKARPACIA. Pies "Cygan" wytropił złodzieja

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Pies "Cygan" wytropił złodzieja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Lescy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do sklepu w Paszowej i ukradli papierosy oraz alkohol. Policyjny pies tropiący i jego przewodnik pomogli w ustaleniu sprawców włamania. Podjęty przez "Cygana" trop, doprowadził policjantów do domu jednego ze sprawców.

We wtorek rano, ekspedientka jednego ze sklepów w Paszowej, powiadomiła policjantów o włamaniu. Około godz. 5, kiedy przyszła do pracy, zauważyła zniszczone i otwarte drzwi do sklepu. Po sprawdzeniu okazało się, że brakuje 15 kartonów papierosów oraz kilkunastu piw. Powstałe straty właścicielka oszacowała na ponad trzy tysiące złotych.

Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady. Wezwano także przewodnika z psem tropiącym. Pies podjął trop i po przejściu ponad kilometra doprowadził do domu, w którym jak się później okazało, mieszkał jeden ze sprawców.

Policjanci ustalili, że włamania do sklepu i kradzieży papierosów oraz alkoholu, dokonało dwóch młodych mieszkańców Paszowej. To 16-latek i jego 21-letni kolega. Okazało się również, że obaj mężczyźni, kiedy włamywali się do sklepu, byli nietrzeźwi. Nie potrafili nawet wskazać miejsca, gdzie ukryli skradzione rzeczy.

- Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się o winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd poinformował rzecznik z KPP w Lesku.

W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE