Reklama

Z PODKARPACIA. Oszuści nie próżnują, możesz stracić oszczędności życia

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Oszuści nie próżnują, możesz stracić oszczędności życia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policjanci apelują do osób starszych o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. W środę (2 października) mieszkanka Jarosławia została oszukana metodą na „wnuczka”. Pokrzywdzona przekazała nieznajomemu kilka tysięcy złotych, by jej córka mogła zostać wypuszczona z aresztu. Zwracamy się do bliskich osób starszych, by przestrzegali swoich seniorów przed przekazywaniem pieniędzy nieznajomym osobom.

Policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa metodą na „wnuczka". Do tego przestępstwa doszło w środę, na terenie Jarosławia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że rano na numer stacjonarny pokrzywdzonej, zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako jej córka i wyjaśniła, że spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy, by została wypuszczona z aresztu. Po krótkiej rozmowie kobieta przekazała telefon mężczyźnie, który przedstawił się jako policjant i potwierdził seniorce, że dzwoniła jej córka. Po pieniądze miał przyjść kurier.

O umówionej porze pokrzywdzona przekazała kilka tysięcy złotych rzekomemu kurierowi. Seniorka, o tym że została oszukana, zorientowała się dopiero po jakimś czasie, gdy do mieszkania przyszedł jej syn.

Policjanci apelują do starszych osób i ich rodzin o ostrożność.

  • - Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym. Nawet jeżeli chcemy pomóc najbliższym w trudnej sytuacji, zawsze kontaktujmy się osobiście z tym osobami.
  • - Oszuści wywierają na swoje ofiary tzw. presję czasu. Informują, że by uniknąć odpowiedzialności karnej za spowodowanie wypadku drogowego, muszą wpłacić jak najszybciej pieniądze. Nie ufajmy takim informacjom. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym!
  • - Pamiętajmy, że oszuści stale modyfikują swoje sposoby działania. Rozmawiajmy z seniorami, by chęć niesienia pomocy córce, synowi, wnuczkowi, zawsze była podejmowana na spokojnie i po kontakcie osobistym z tą osobą.
  • -  W razie jakichkolwiek wątpliwości zaalarmujmy najpierw policjantów na nr 112.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE