Reklama

Z PODKARPACIA. Odpowie przed sądem za bezpodstawne wezwanie karetki

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Odpowie przed sądem za bezpodstawne wezwanie karetki   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec Niedźwiady wezwał służby ratunkowe, twierdząc, że jego kolega potrzebuje pomocy. Kiedy ratownicy medyczni oraz policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że osoba, której zgłoszenie dotyczyło, czuje się dobrze, a zgłaszający chciał, aby pijanego kolegę zabrać z jego domu. Teraz za bezpodstawne wezwanie karetki mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Do zdarzenia doszło początkiem października w miejscowości Niedźwiada. 47-letni mężczyzna zadzwonił do służb ratunkowych, oświadczając, że jego kolega pilnie potrzebuje pomocy, gdyż nie daje oznak życia. Dyspozytor przyjął zgłoszenie, a na miejsce skierował karetkę pogotowia.

Po przybyciu ratowników okazało się, że mężczyzna nie potrzebuje żadnej pomocy medycznej, a zgłaszający wezwał pogotowie, ponieważ chciał, aby zabrać kolegę z domu. Policjanci przebadali stan trzeźwości zgłaszającego. Okazało się, że mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie, natomiast u kolegi urządzenie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z fałszywym zawiadomieniem, 47-latek usłyszał już zarzut wprowadzenia w błąd instytucji, a sprawa trafiła do sądu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE