Reklama

Z PODKARPACIA. Mężczyźni rozwiercali baki, teraz grozi im do 10 lat

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Mężczyźni rozwiercali baki, teraz grozi im do 10 lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policjanci z Sanoka zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem do zbiorników z paliwem w samochodach. Do tych przestępstw doszło na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

Początkiem czerwca, policjanci patrolujący Sanok, zatrzymali do kontroli drogowej citroena. W środku siedziało dwóch mężczyzn, którzy na widok funkcjonariuszy zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać i nie potrafili udzielić odpowiedzi na proste pytania. Podczas kontroli zawartości bagażnika policjanci znaleźli kilka pojemników i wkrętarkę. Wszystkie sprzęty były przesiąknięte zapachem benzyny. Mężczyźni nie byli w stanie wytłumaczyć, w jakim celu przewożą ujawnione przedmioty.

Policjanci podejrzewali, że mężczyźni mogą mieć związek z włamaniami do baków samochodów i kradzieżami paliwa, do których doszło kilka tygodni wcześniej, na terenie Sanoka. Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który kierował citroenem oraz  23-letniego pasażera, mieszkańca Gorlic. Podczas przesłuchania okazało się, że mężczyźni rozwiercali baki samochodów, a następnie spuszczali z nich paliwo do zbiorników. Nie byli w stanie powiedzieć ile razy popełnili podobne przestępstwa i gdzie dokładnie. Sanoccy policjanci ustalili, że sprawcy włamywali się do pojazdów na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego.

- Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Jednak o wymiarze kary dla sprawców zdecyduje sąd - poinformował rzecznik prasowy sanockiej policji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE