Reklama

Z PODKARPACIA. Łącznie 1349 paczek papierosów i niemal 30 litrów różnego rodzaju alkoholu zabezpieczyli policjanci

Opublikowano: pt, 18 sty 2019 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nielegalny towar został ujawniony w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej. Podczas wczorajszych działań przemyscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą podczas dwóch niezależnych od siebie akcji zabezpieczyli łącznie prawie 1350 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz niemal 30 litrów alkoholu.

Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenie w kwocie sięgającej 31 tys. zł.

Najpierw w jednej z przemyskich noclegowni przy ul. Kopernika funkcjonariusze zabezpieczyli 619 paczek papierosów różnych marek oraz 29,4 l różnego rodzaju alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Właścicielkę nielegalnego towaru 51-letnią obywatelkę Ukrainy zatrzymano.

Kilka godzin później na tej samej ulicy ujawniono 51-letniego obywatela Ukrainy, który w dwóch workach przenosił 730 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Mężczyznę zatrzymano, a towar zabezpieczono.  

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Kodeks Karno-Skarbowy za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, grzywnę oraz przepadek nielegalnego towaru.


Informacje i zdjęcia przekazała KMP Przemyśl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.