Reklama

Z maseczką w aucie - kiedy to obowiązek?

Opublikowano: czw, 8 paź 2020 11:37
Autor:

Z maseczką w aucie - kiedy to obowiązek?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od kilku dni trwa ożywiona dyskusja o nowej strategii mającej przeciwdziałać pandemii. Jednym z jej punktów jest zwiększenie obostrzeń w strefie żółtej, tak że konieczne będzie obowiązkowe noszenie maseczek w sferze publicznej.

Maseczki to według wielu lekarzy – podstawowy, najłatwiej dostępny i skuteczny sposób zapobiegania zakażeniu koronawirusem. Zakrywanie ust i nosa wynika też z przepisów, które z licznymi, ale jednak w większości drobnymi zmianami, funkcjonują od miesięcy i dotyczą środków transportu – zarówno transportu publicznego, jak i prywatnych aut.

 


 

Teraz policja będzie surowo karać za brak maseczki w miejscach, gdzie jest to konieczne. Przyjmuje się zasadę "zero tolerancji". Jeśli ktoś nie będzie miał  przy sobie zaświadczenia czy dokumentu potwierdzającego prawo do nienoszenia maseczki z powodów zdrowotnych, będą nakładane kary.

Maseczki są obowiązkowe zarówno w pociągu, w autobusie i taksówce – co do zasady dotyczą sytuacji, w których w jednej przestrzeni znajdują się blisko siebie osoby, które nie mieszkają razem. W taksówce nakaz zakrywania (...)
  CZYTAJ DALEJ »   (wychodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE