Reklama

Z Japonii do skansenu

Opublikowano:
Autor:

Z Japonii do skansenu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek, 3 sierpnia, w Parku Etnograficznym odbyło się międzynarodowe seminarium na temat ochrony i konserwacji zabytków architektury drewnianej.

Delegacja, która przyjechała do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, to uczestnicy kilkuletniego programu badawczego, którego tematem jest ochrona dziedzictwa kulturowego, a zwłaszcza tradycyjnego budownictwa drewnianego. 

Wstępem do obrad była wizyta na placu budowy założenia leśnego–zestawianego właśnie zespołu zabytkowych obiektów leśnictw z obszaru Puszczy Sandomierskiej. Uczestnicy delegacji przyglądali się detalom powstających budynków i używanym na placu budowy narzędziom, robili notatki, zadawali mnóstwo pytań i wykonywali dziesiątki zdjęć. Żaden szczegół nie był dla nich nieistotny, chcieli poznać wszystko – od tego, jak łączy się u nas drewniane belki i konserwuje drewno po sposoby używania topora i siekiery – tradycyjnych narzędzi cieśli stawiających domy, stodoły i stajnie. Instruktorami byli tutaj pracujący w muzeum cieśle – Henryk Draus i Bogusław Bystrek.

Więcej w 32 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE