Reklama

Z dziada pradziada

Opublikowano:
Autor:

Z dziada pradziada - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwają przygotowania do rozbudowy miejscowej podstawówki. Co ciekawe, bo nieczęsto spotykane, mieszkańcy pracują w tzw. czynie społecznym.

Pracom przewodzi sołtys Adam Chlebowski. Jak tłumaczy: - Nasi pradziadowie i ojcowie społecznie wybudowali tu szkołę, remizę i szatnie na stadionie. Teraz, kontynuując te chlubne tradycje, my, społeczność Huciny, wychowankowie tej szkoły chcemy, by po reformie oświaty pojawiły się nowe pomieszczenia, by uczniowie uczyli się w godnych warunkach. Chcemy, żeby do szkoły dobudowane zostały dwie sale klasowe, każda po 70 metrów kwadratowych, razem z małą szatnią.

Piły w ruch
Część funduszu sołeckiego Huciny w roku ubiegłym pochłonęło wykonanie dokumentacji budowlanej. Ukończona, leży w starostwie i czeka na zgodę na wejście na budowę. - Zobligowaliśmy się społecznie przygotować teren pod budowę, zaczynając od wycinki drzew przy szkole. W sobotni, marcowy ranek pracowało tu dwanaście osób, z własnymi piłami, z ciągnikiem. Potem koparko-spycharka wyrwała pniaki. Dalej wykonamy stan zerowy: wykopiemy fundamenty i zrobimy ławy fundamentowe, a na to pójdą pieniądze z tegorocznego funduszu sołeckiego - tłumaczy sołtys. 

Więcej w 16 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE