Reklama

Z regionu. Ukradł alkohol i pobił ochroniarza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Z regionu. Ukradł alkohol i pobił ochroniarza - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po zatrzymaniu Jarosława Z. i ogłoszeniu zarzutu został on przesłuchany w charakterze podejrzanego. Mężczyzna częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

- Został ogłoszony zarzut w związku z zaistniałą w grudniu 2020 roku w sklepie Biedronka w Ropczycach kradzieżą alkoholu o wartości około 100 zł - poinformował Paweł Król, rzecznik prasowy rzeszowskiej prokuratury.

Mężczyzna, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży podjął ucieczkę, używając wobec pracownika ochrony sklepu przemocy.

- W postaci szarpania za ubranie i uderzania pięścią w głowę w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionej rzeczy. Pomimo iż mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, po kilku godzinach zgłosił się do komendy powiatowej policji w Ropczycach - dodał rzecznik.

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach prowadzone jest przez Komendę Powiatową Policji w Ropczycach postępowanie przeciwko Jarosławowi Z. podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z art. 281 kk. Artykuł mówi, że kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności, lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

- W połowie grudnia wobec podejrzanego Jarosława Z. zostały zastosowane środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru policji połączonego z obowiązkiem zgłaszania organowi dozorującemu o planowanych wyjazdach oraz z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym w sposób pośredni i bezpośredni, a także w postaci zakazu opuszczania kraju - przekazał Paweł Król. Za zarzucone podejrzanemu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy