Reklama

Wysokie temperatury są niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt

Opublikowano:
Autor:

Wysokie temperatury są niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Będąc właścicielami psów musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach sprawowania właściwej opieki nad naszymi pupilami. Stały dostęp do świeżej wody i niezostawianie psów w nagrzanych samochodach - wydają się oczywiste, jednak wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy, że mogą zrobić krzywdę własnym psom stosując podczas upałów niewłaściwe kagańce.

Pamiętajmy, że w upalne dni, przez nieuwagę lub bezmyślność, może być zagrożone zdrowie, a nawet życie naszych pupili. Jeżeli wybieramy się na dłuższe spacery, zabierzmy wodę, nie tylko dla siebie, ale także dla psa.

Co roku Policja przypomina, że zaparkowany na słońcu samochód nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur, a zamknięte auto działa jak piekarnik. Dlatego nie zostawiajmy w środku psa, nawet gdy wydaje nam się, że nie będzie nas tylko kilka minut. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.  

Zgodnie z przepisami nasze psy w wielu miejscach powinny nosić kagańce, jednak niektórzy właściciele nie zdaje sobie sprawy, że używając niewłaściwych kagańców, podczas takich upałów, narażają swojego psa nawet na śmierć. Bardzo popularny stał się kaganiec weterynaryjny, który jest zrobiony z materiału, jest lekki i łatwy w użytkowaniu, jednak absolutnie nie nadaje się do codziennego stosowania. Kaganiec weterynaryjny powinien być używany tylko podczas wizyt i zabiegów u lekarzy weterynarii. Tego typu kaganiec prawie całkowicie uniemożliwia psu zianie, czyli jedyny sposób, w jaki pies się ochładza. Może to doprowadzić do przegrzania organizmu zwierzęcia, a w konsekwencji nawet do śmierci. 

Pies powinien mieć tak dobrany kaganiec, żeby móc w nim swobodnie oddychać, a przez to schładzać własny organizm. Trudną sztuką jest dobór kagańca dla ras tzw. krótkonosych, zawsze można poprosić o pomoc w wyborze pracownika sklepu zoologicznego. Pamiętajmy, żeby właściwie i odpowiedzialnie sprawować opiekę nad naszym zwierzęciem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE