Reklama

Wymienią okna, powstaną parkingi i wyremontują łazienki. Inwestycje za ponad 7 milionów w szkołach w Kolbuszowej i w Weryni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Wymienią okna, powstaną parkingi i wyremontują łazienki. Inwestycje za ponad 7 milionów w szkołach w Kolbuszowej i w Weryni - Zdjęcie główne

Remonty w szkołach mają ruszyć niebawem. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 7 mln zł będzie kosztować modernizacja szkół prowadzonych przez powiat kolbuszowski. Co zostanie zrobione w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, Centrum Kształcenia Zawodowego w Kolbuszowej, Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni oraz w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej? Prace rozpoczną się już wkrótce.

- Wybrany został wykonawca, który zajmie się modernizacją obiektów szkolnych, zarządzanych przez Powiat Kolbuszowski. Wszystkie prace wycenione zostały na 7 195 500 zł - informuje Barbara Żarkowska ze starostwa w Kolbuszowej. 

W ramach tego zadania prace modernizacyjne odbywać się będą w: Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, Centrum Kształcenia Zawodowego, Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej zaplanowano:

  • wykonanie: parkingów wraz z jezdnią manewrową, odwodnieniem, oświetleniem i monitoringiem, a także remont istniejącego chodnika, zlokalizowanego bezpośrednio przy hali sportowej, wymianę ogrodzenia, budowę brakującego odcinka chodnika oraz wykonanie dwóch instalacji fotowoltaicznych na budynku strzelnicy;
  • modernizację sali gimnastycznej, w której wymieniona zostanie cała witryna okienna; zamontowane zostaną także nowe drzwi prowadzące do pomieszczenia oraz wymieniona instalacja wentylacyjna, centralnego ogrzewania oraz elektryczna; ponadto w części socjalnej, obejmującej szatnie, sanitariaty oraz pomieszczenia dydaktyczne prowadzone będą prace polegające na wymianie: instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji, oświetlenia na energooszczędne, instalacji wod.-kan. oraz elektrycznej

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Kolbuszowej planowana jest:

  • przebudowa ogrodzenia oraz montaż instalacji fotowoltaicznych.
 

W Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni natomiast wykonana zostanie:

  • przebudowa istniejącego chodnika wraz z alejkami oraz odwodnienia - powstanie nowa instalacja oświetlenia parkowego oraz instalacja fotowoltaiczna.
  • budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych do budynku szkoły wraz z przebudową wejścia i pomieszczeń przyległych
  • remont łazienki dla osób niepełnosprawnych
  • wymiana istniejącego ogrodzenia
  • prace remontowe prowadzone będę również w sali gimnastycznej, zapleczu sportowym oraz pomieszczeniach sportowych w piwnicy (szatnie siłownie, sale ćwiczeń, sanitariaty itp.).
 

Z kolei w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej prowadzone będą prace polegające na:

  • przebudowie utwardzenia placu oraz wymianie ogrodzenia. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy