Reklama

Wyjazd w Bieszczady? Koniecznie musisz to zobaczyć [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Saga

Wyjazd w Bieszczady? Koniecznie musisz to zobaczyć [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Na szlaku Smerek – Połonina Wetlińska | foto Saga

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zapraszamy na kolejną wyprawę po Bieszczadach. Tym razem zajrzymy w te wyższe okolice, gdzie będzie okazja oglądać piękne Połoniny.

Trasa, którą dziś proponujemy obejmuje zarówno przejazd Małą jak i Wielką Obwodnicą Bieszczadzką. W zasadzie jest to przegląd tego, co wystarczy Wam na dużo dłuższy pobyt w Bieszczadach, jeśli chcecie wysiąść z samochodu i poznać bliżej każde z opisywanych miejsc. 

Startujemy z Bukowca

Bukowiec w ostatnim czasie bardzo pięknie się rozwinął i zapewnia sporo atrakcji. Zacznijmy od szlaku na szczyt Korbani. Dziś, dzięki inicjatywie m.in. Nadleśnictwa Baligród możemy ze szczytu nacieszyć oko panoramami na Jezioro Solińskie oraz Wysokie Bieszczady. Z wieży widokowej obserwujemy Smerek, Połoninę Wetlińską czy Caryńską. 

Jest kilka szlaków prowadzących na Korbanię. Proponowana ścieżka zielona, z parkingu przy wiacie w Bukowcu nie należy do trudnych, choć to zawsze kwestia indywidualna. Trasa jest dobrze oznakowana, jednak mylący jest czas przejścia na oznakowaniu u wejścia na ścieżkę. Spacer na górę ścieżką zieloną trwa ok. 40 min do 1 godz. (do parkingu dojedziecie, skręcając w Bukowcu z drogi Polańczyk-Czarna przy kościele w prawo). Łatwo zobaczycie znak „Korbania”.   CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy