Reklama

Wsparcie dla gminy Dzikowiec. Na ile pieniędzy mogą liczyć?

Opublikowano:
Autor:

Wsparcie dla gminy Dzikowiec. Na ile pieniędzy mogą liczyć?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec chce starać się o dodatkowe pieniądze. Mają one pochodzić ze wsparcia gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Co planuje samorząd, jeżeli dostałby dofinansowanie?

Jedną z gmin powiatu kolbuszowskiego, która planuje złożyć wnioski o dofinansowanie, jest gmina Dzikowiec. Józef Tęcza, wójt dzikowieckiej gminy, potwierdził, że jego urząd ma takie plany. Zaznaczył on jednak, że nie są one w stu procentach zaakceptowane. Szef gminy wspomniał, że jeżeli udałoby się pozyskać pieniądze, pójdą one na drogi gminne i oświetlenia uliczne. Nad trzecim wnioskiem gmina jeszcze pracuje. 


Wójt Tęcza podkreślił, że dopóki wnioski nie będą zaakceptowane, nie będzie on dokładnie informował, jakie inwestycje będą realizowane. Nasz rozmówca zaznaczył, że na tę chwilę najważniejsze jest złożyć wnioski i czekać na ich pozytywne rozpatrzenie.

Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, na posiedzeniu radnych (28 stycznia) zdradził, na jakie zadania zostały złożone wnioski o dofinansowanie.

Jak wójt tłumaczył, jedyną miejscowością w obrębie całej gminy, jaka kwalifikuje się do wsparcia finansowego, jest Wilcza Wola. W planach jest wymiana lamp oświetleniowych w całym sołectwie. To zadanie kosztować będzie 420 tys. zł. Jak tłumaczył wójt, na to zadanie dzikowiecka gmina ma już przygotowany projekt. - Czy wniosek przejdzie? Trudno mi powiedzieć, jakie będą losy, ale jest taka szansa - zaznaczył wójt.

Drugi wniosek dotyczy remontu dróg gminnych. Na tapetę wzięte miałyby być drogi do pól w przysiółku Jaśkowe, a także druga droga gminna biegnąca od zakrętu w Spiach aż do leśniczówki. Koszt tej inwestycji to dwa i pół miliona złotych.

Trzeci wniosek o dofinansowanie dotyczy budowy altany przy budynku świetlicy w Wilczej Woli. Wartość tego zadania to 580 tys. zł.

Szef gminy poinformował, że przyznanie wsparcia pieniężnego nie jest jeszcze pewne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy