Reklama

WRACAMY DO TEMATU. Śmierć i uniewinnienie

Opublikowano:
Autor:

WRACAMY DO TEMATU. Śmierć i uniewinnienie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kierowca, który śmiertelnie potrącił 65-letniego mężczyzną w Zarębkach, został uniewinniony przez sąd.

Zdarzenie miało miejsce 16 listopada 2018 roku w Zarębkach, na krajowej drodze nr 9. Mieszkaniec tego sołectwa zginął ma miejscu, potrącony przez samochód osobowy. Za kierownicą renault siedział 34-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. 

Jak informuje Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej, postanowieniem z 31 maja tego roku umorzono postępowanie przeciwko Michałowi P. (kierowcy z renault). Był on podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

 - Z opinii biegłego powołanego w sprawie wynikało bowiem, że kierujący pojazdem nawet będąc w dyspozycji psychofizycznej, jadąc z prędkością dopuszczalną, nie miał możliwości uniknięcia wypadku - mówi prokurator Kwiatkowska-Brandys. - Jedyną przyczyną wypadku było błędne zachowanie pieszego, który w porze nocnej nieprawidłowo przemieszczał się drogą publiczną - wyjaśnia dalej. Jak podkreśla szefowa kolbuszowskiej prokuratury postanowienie sądu jest prawomocne.

Sprawa prowadzona była również pod kątem kierowania przez Michała P. autem w stanie nietrzeźwości. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o skazanie mężczyzny. 

- Sąd wyrokiem z 26 września tego roku wymierzył podejrzanemu karę grzywny w wysokości 4 tys. zł, świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - wylicza prokurator. Dodatkowo sprawca otrzymał trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE