Reklama

Wracamy do tematu podpalacza z gminy Majdan Królewski

Opublikowano: sob, 4 lip 2020 06:47
Autor:

Wracamy do tematu podpalacza z gminy Majdan Królewski  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak zakończyła się cała sytuacja z druhem podpalaczem, który najpierw wzniecał pożary, a później je gasił?

W tej sprawie rozmawialiśmy z Andrzejem Hałką, prezesem OSP, by dowiedzieć się, czy winowajca zwrócił pieniądze, które miał otrzymać za gaszenie pożarów. 

- Nie otrzymał należności za akcje w tym roku, ponieważ po całej sytuacji został wykreślony z listy - odpowiada rozmówca.

Ekwiwalent jest wypłacany na ogół kwartalnie - to znaczy, że pieniądze za akcje strażacy dostają z opóźnieniem. Sporządza się listę beneficjentów, która trafia do gminy i na jej podstawie wypłacane są pieniądze. Podpalacz na tej liście już nie widniał. Również oznacza to, że już nie pracuje jako strażak.

Przypomnijmy, że sprawcę podpaleń nieużytków rolnych, do których dochodziło na terenie gminy Majdan Królewski, ustalili kolbuszowscy policjanci. Z ustaleń mundurowych wynikało, że 30-latek brał udział w gaszeniu kilku zainicjowanych pożarów. Za każdy przypadek zaprószenia ognia został ukarany grzywną w maksymalnej wysokości 500 zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Huts

    A co z drugim podpalaczem?