Reklama

WRACAMY DO TEMATU. Nabór do żłobka ruszy na początku lipca

Opublikowano:
Autor:

WRACAMY DO TEMATU. Nabór do żłobka ruszy na początku lipca  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rodzice maluchów z terenu gminy Majdan Królewski mają powody do zadowolenia. Od września w Majdanie Królewskim zacznie działać pierwszy w historii gminy niepubliczny żłobek. Dzięki otwarciu placówki rodzice dzieci będą mogli wrócić do pracy.

Informację na temat otwarcia placówki potwierdziła nam Ewelina Mokrzycka, dyrektor Niepublicznego Przedszkola i Żłobka "Słoneczny Zakątek" w Kolbuszowej oraz pomysłodawczyni utworzenia takiej placówki w gminie Majdan Królewski.

 

Jeden segment

Jak nas poinformowała, na potrzeby żłobka ma zostać wynajęty cały segment znajdujący się po lewej stronie głównego wejścia do szkoły (os. Podlasek) w Majdanie Królewskim o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. - Placówka będzie miała osobne wejście oraz dostosowana zostanie do dzieci w wieku żłobkowo-przedszkolnym - zapewnia dyrektor Ewelina Mokrzycka. Jak dodaje, na tę chwilę nie jest jednak w stanie powiedzieć, ile dzieci będzie do niej uczęszczać.

- Wszystko uzależnione jest od liczby metrów kwadratowych oraz zaplecza  higieniczno-sanitarnego. W ramach projektu mamy zaplanowane utworzenie 50 miejsc w żłobku oraz 30 w przedszkolu - wyjaśnia.

 

Zatrudnią 10 osób

Żłobek będzie przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia do 3 lat. Pierwszeństwo w przyjęciu do żłobka będą mieli rodzice (opiekunowie prawni) dzieci w wieku do 3. roku życia powracający na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka, a zamieszkali na terenie gminy Majdan Królewski. Drudzy w kolejce będą rodzice dzieci, którzy obydwoje pracują. 

Jak informuje dyrektor Ewelina Mokrzycka, nabór do żłobka ruszy na początku lipca. - Każdy rodzic, który będzie chciał korzystać z opieki żłobka, powinien złożyć zapis przez naszą stronę internetową i podpisać umowę z placówką na świadczenie usług opiekuńczo-wychowawczych - wyjaśnia nasza rozmówczyni.  Jak dodaje, w placówkach (przedszkole i żłobek) zatrudnienie znajdzie około 10 osób. Będą to nauczyciele, opiekunowie i asystenci nauczycieli.

 

Z wyżywieniem

Ostateczny koszt pobytu dziecka w niepublicznym żłobku w Majdanie Królewskim będzie zależał od tego, który z dwóch programów obejmie danego malucha.

Opłaty w ramach projektu unijnego dla dzieci do lat 3 przewidują czesne w wysokości 350 zł, przy czym opłata obejmuje również wyżywienie i zajęcia dodatkowe. - Jest to całkowity koszt żłobka, gdyż wyżywienie i zajęcia dodatkowe są bezpłatne - wyjaśnia dyrektor Mokrzycka. Jak dodaje nasza rozmówczyni, rodzice chcący wziąć udział w tym projekcie muszą na dzień 1 września 2019 roku i później spełnić kilka kryteriów.  - Muszą być osobą bezrobotną, osobą bierną zawodowo albo przebywającą na urlopie wychowawczym, macierzyńskim czy rodzicielskim - tłumaczy i dodaje, że po zakwalifikowaniu do projektu rodzice dzieci mogą wracać do pracy.

Opłaty związane natomiast z programem "Maluch 2019" przewidują czesne bez zniżek  w wysokości 500 zł, przy czym dotacja z programu "Maluch 2019" wyniesie 100 zł. Wyżywienie kosztować ma dziennie w tym przypadku 9,50 zł i przewiduje śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i napoje.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE