Reklama

WRACAMY DO TEMATU. Kolbuszowski rynek z płatną strefą parkowania

Opublikowano: czw, 6 cze 2019 18:00
Autor:

WRACAMY DO TEMATU. Kolbuszowski rynek z płatną strefą parkowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni miejscy powiedzieli "tak" dla wprowadzenia płatnej strefy parkowania w centrum Kolbuszowej. Od kiedy i ile trzeba będzie płacić za postój? Kto nie będzie musiał uiszczać opłaty? Na rynku mają stanąć parkomaty (płatność monetami i kartą). Urząd planuje kupić trzy takie urządzenia - łącznie kosztowałoby to gminę ok. 60 tys. zł. Inwestycja ta miałaby się zwrócić w ciągu dwóch lat.

Tematem płatnego parkowania samorządowcy z gminy Kolbuszowa zajęli się 31 maja, podczas sesji rady miejskiej. Jak powiedziała w trakcie obrad Elżbieta Lis z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, pod uwagę brano różne propozycje, jak zwiększyć rotację miejsc parkingowych w centrum miasta. 

O decyzji radnych w sprawie płatnego parkowania pisaliśmy TUTAJ.

Będzie przetarg 

Przyjęta przez radnych uchwała została już przesłana do nadzoru prawnego w Rzeszowie. Jeżeli nie będzie żadnych uwag, dokument zostanie opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Wtedy to po 14 dniach nowe przepisy wejdą w życie. 

Do tego czasu Urząd Miejski w Kolbuszowej będzie się przygotowywał do uruchomienia płatnej strefy parkowania. Zostaną ogłoszone przetargi, zakupione zostaną parkometry. Co do naszych pytań kto będzie inkasentem, czy będzie to nowo zatrudniona osoba, czy ktoś oddelegowany z urzędu, Krzysztof Matejek, sekretarz urzędu, na tym etapie nie potrafił odpowiedzieć. Wszystko okaże się po zakupie parkometrów i jak będzie wyglądała ich techniczna obsługa.

Taniej dla dużych rodzin

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej przez burmistrza Kolbuszowej ustalono 50 proc. bonifikaty za parkowanie pojazdów (50 gr zamiast 1 zł za godz.) oraz przy wykupie karty abonamentowej (60 zł zamiast 120 za m-c).
Jak płacić
Opłata za parkowanie w płatnej strefie pobierana będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku od 9 do 17 w następujący sposób:
1) jednorazowy - poprzez wykupienie biletu parkingowego w parkomacie lub od inkasenta
2) zryczałtowany - poprzez wniesienie opłaty za zastrzeżone miejsce na zaznaczonych stanowiskach "kopert" na zasadach wyłączności (150 zł/m-c)
3) abonamentowy - poprzez wykupienie karty abonamentowej (120 zł/m-c)

 

Kto nie będzie musiał płacić:

1) osoby niepełnosprawne legitymujące się kartą parkingową

2) kierujący oznakowanymi pojazdami m.in. policja, straż pożarna, ZGKiM

3) motorowerzyści i motocykliści 

4) pracownicy Poczty Polskiej w czasie postoju w wyznaczonym do tego celu miejscu

5) kierujący pojazdami zaopatrzenia na czas załadunku i wyładunku towaru do 15 min

6) kierowcy poruszający się pojazdami służbowymi Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej

7) pracownicy jednostek UM w Kolbuszowej poruszający się prywatnymi autami używanymi do celów służbowych na podstawie wydanego identyfikatora

8) mieszkańcy zameldowani na pobyt stały lub czasowy w lokalu przy ulicy objętej płatną strefą parkowania, będący właścicielami lub współwłaścicielami pojazdu 

9) honorowi dawcy krwi legitymujący się książeczkę "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi"

10) kobiety w ciąży będące właścicielkami lub współwłaścicielkami pojazdu (potwierdzone wpisem w dowodzie rejestracyjnym) bądź będące użytkownikiem auta na podstawie pisemnej umowy cywilno-prawnej 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +2 / -0

  Cmolesianin

  Na rynek to jo ino ide do fryzjerki roz na 2 miesionce.

 • 3 lata temu | ocena +4 / -0

  Żałosna wiocha...

  Przeca to metropolia jest to i parkometry muszą być . Mamy najdroższy basen w województwie to co nie stać nas na parkingowych ?

 • 3 lata temu | ocena +4 / -0

  jan

  a ci ktorzy maja karty duzej rodziny wydane przez urzad gminny cmolas niwiska itp co beda placic 1 zl bez znizki czyli rasizm czy dyskryminacja tych ludzi to gdzie my zyjemy na bialorusi moze troche oleju i rozumu

 • 3 lata temu | ocena +5 / -0

  nil

  Tą wioskę powinno się zaorać i buraki zasadzić, chociaż w sumie to ostatnie to bez orki urodzajne!!!