Reklama

Wraca temat wprowadzenia płatnej strefy parkowania w centrum Kolbuszowej. Czy będziemy płacić za postój?

Opublikowano: pon, 21 sty 2019 14:00
Autor:

Wraca temat wprowadzenia płatnej strefy parkowania w centrum Kolbuszowej. Czy będziemy płacić za postój? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wprowadzone w 2014 roku tabliczki o możliwości parkowania do dwóch godzin na rynku nie przynoszą efektów.

Na problem utrudnień związanych z parkowaniem na miejscach postojowych w okolicy kolbuszowskiego rynku uwagę zwrócił radny Dorian Pik.

Pismo do magistratu

Samorządowiec w tej sprawie interweniował w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. - Zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrócenie uwagi na powyższy problem straży miejskiej, a także na egzekwowanie przez strażników obowiązujących we wspomnianym miejscu przepisów, które pozwalają na parkowanie pojazdów jedynie przez dwie godziny - czytamy w piśmie skierowanym do magistratu. 

Zdaniem radnego miejskiego, przyczyną tych problemów są m.in. kierowcy, dla których rynek jest miejscem spotkań do wspólnych dojazdów do pracy w kierunku Rzeszowa bądź Mielca. - Częstokroć wspomniani użytkownicy pozostawiają swoje samochody na całe dnie, doprowadzając do przepełnienia parkingów w godzinach, w których miejsca postojowe w mieście są najbardziej potrzebne mieszkańcom - stwierdza radny Pik. 

Rajca apeluje do władz miasta, aby wzięły pod uwagę możliwość innego rozwiązania sygnalizowanych problemów. - Wydaje się być oczywistym, że wspomniane dwie godziny to dostateczny czas na załatwienie wszystkich spraw w okolicach rynku. Po tym czasie za zasadne wydawałoby się wprowadzenie opłat parkingowych - uważa radny z Kolbuszowej.

Co na to urząd?

Jak się okazuje, jeszcze w grudniu, poinformowano mieszkańców i przedsiębiorców z kolbuszowskiego rynku, że 30 grudnia 2018 upływa pięcioletni termin ważności projektu unijnego, w ramach którego zmodernizowano centrum miasta. 

- Pismem z 17 grudnia zostali oni poinformowani o tym, że w związku ze zbliżającym się końcem okresu trwałości projektu w 2019 r. będzie możliwe wprowadzenie strefy płatnego parkowania na terenie parkingów przy rynku - odpisał radnemu wiceburmistrz Marek Gil. 

Jak zaznaczył zastępca szefa gminy Kolbuszowa, proponowane rozwiązania będą przedmiotem konsultacji społecznych, a po uzyskaniu pozytywnych opinii społeczeństwa będą podstawą do podjęcia dalszych działań. Wiceburmistrz podkreślił również, że strefę płatnego parkowania może ustalić rada miejska na wniosek burmistrza. Wcześniej jednak taki wniosek muszą zaopiniować organy zarządzające drogą i ruchem na drodze.

Do tematu wrócimy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -7

  RTA

  Zakazać wjazdu dieslom jeszcze ! haha Zachowujecie się jak jakaś metropolia, a przecież Kolbuszowa to tylko taka duża wiocha ....

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

   RKL

   RTA - pewnie wioska Nowa Dęba hahahahaha. Więcej ludzi mieszka w koszarach niż w waszym niby mieście hahahaha

 • 3 lata temu | ocena +8 / -2

  ?

  Większość miejsc parkingowych zajmują okoliczni pracownicy, a dla klientów nie ma miejsca. Proponuję zrobić tak jak w Galerii Rzeszów. Pobieram bilecik. 2 godziny są darmowe. Przed wyjazdem skanuje bilet i uiszczam ewentualną opłatę. Problemem może być jedynie brak miejsca na zatrzymanie i pobranie biletu i nie blokowanie ruchu.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  gość

  A co z inwalidami?? W każdym mieście mając kartę inwalidzką nie trzeba płacić za parking. Proszę to uwzględnić- nie chodzi mi tutaj o mój interes, ponieważ na szczęście nie posiadam takiej karty, ale o inwalidów, gdyż często się o nich zapomina.