Reklama

Wóz strażacki z Lipnicy trafił do jednostki z Ukrainy

Opublikowano:
Autor:

Wóz strażacki z Lipnicy trafił do jednostki z Ukrainy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna z Lipnicy w maju otrzymała fabrycznie nowy wóz strażacki za prawie milion złotych. Swój poprzedni, sprawny samochód, druhowie postanowili przekazać potrzebującej jednostce z Ukrainy.

W ubiegłym miesiącu przedstawiciele gminy Dzikowiec oraz Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej przekazali używany pojazd przybyłym z Ukrainy strażakom - poinformował na ostatniej sesji Józef Tęcza, zastępca wójta.

- Star z rocznika 84. był w pełni sprawny i posłuży jeszcze długie lata druhom z Ukrainy - uważa Dominik Rusin, naczelnik OSP Lipnica. Naczelnik dodaje, że strażacy podarowali samochód między innymi z inicjatywy posła Zbigniewa Chmielowca.

- Powiat kolbuszowski współpracuje z powiatem romanowskim na Ukrainie - mówi Józef Kardyś, starosta kolbuszowski. - Byliśmy z wizytą i zauważyliśmy, że jest tam straszna sytuacja, jeżeli chodzi o pożarnictwo. Postanowiliśmy, że zrobimy wszystko, żeby im pomóc i przekazać samochód - informuje przedstawiciel starostwa i jeden z pomysłodawców przekazania samochodu naszym zagranicznym sąsiadom.

 Jak wyjaśnia starosta, samochód, który powiat kolbuszowski otrzymał od OSP Lipnica, wymagał dużych poprawek. -  Lipnica oddała nam samochód - mówi szef powiatu. - A my go uzbroiliśmy, przy pomocy jednostek kolbuszowskiej straży. Powiat zrobił porządny samochód - dodaje Józef Kardyś i wymienia, że w samochodzie zamontowane zostały pompy, uruchomiono działko.

- Wóz na pewno posłuży długie lata. Jest to zasługa tylko i wyłącznie powiatu kolbuszowskiego. Cieszę się ogromnie, że służy tamtejszej jednostce. Teraz jest on najlepszym samochodem w tamtejszej okolicy - mówi zadowolony starosta, dodając, że jego zdaniem żadna jednostka w Polsce nie chciałaby otrzymać takiego wozu od jednostki OSP Lipnica ze względu na jego stan techniczny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE