Reklama

Wóz pod choinkę

Opublikowano:
Autor:

Wóz pod choinkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ma być nie starszy niż z 2017 roku i musi mieć zbiornik na minimum 5 tys. litrów wody - mowa o nowym wozie dla jednostki OSP z Lipnicy.

Jeżeli znajdzie się chętny i nic nie pokrzyżuje planów dzikowieckich urzędników, to jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia nowy wóz trafi do druhów z Lipnicy. Teraz strażacy jeżdżą 30-letnim Starem.

O nowy zakup pytamy Andrzeja Kusaka, prezesa OSP. Szef ochotników nie jest zbyt wylewny. Na pytanie, czy samochód jest strażakom potrzebny, zapewni tylko, że bardzo.

Na nowy wóz w budżecie gminy zarezerwowano wstępnie 300 tys. zł. Później dołożono kolejne 100 tys. zł. Do jednostki ma trafić również duże dofinansowanie na ten cel. 

Pieniądze, w sumie ponad pół miliona złotych, mają zostać przeznaczone na fabrycznie nowy samochód z silnikiem wysokoprężnym o mocy min. 300 KM. Wóz ma mieć m.in. zbiornik wody i zbiornik środka pianotwórczego, działko wodno-pianowe, autopompę dwuzakresową oraz węża o długości min. 60 metrów na zwijadle.

Więcej w 35 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE