Reklama

Wójt Raniżowa Władysław Grądziel dzwoni na policję i skarży się na fatalny stan dróg powiatowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wójt Raniżowa Władysław Grądziel dzwoni na policję i skarży się na fatalny stan dróg powiatowych - Zdjęcie główne

Wójt gminy Raniżów jest oburzony stanem dróg powiatowych.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Fatalny stan dróg przez śniegi i bryły lodu to w ostatnich dniach codzienność, z którą muszą borykać się mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów, postanowił sprawę zgłosić kolbuszowskiej policji.

Przez ostatnie dni odebraliśmy kilkanaście telefonów od mieszkańców całego powiatu kolbuszowskiego. Zgłaszali fatalny stan dróg, a właściwie to, że nie widzą na nich żadnego pługu. O to, jak minął ostatni weekend na drogach powiatowych, zapytaliśmy Eugeniusza Szczebiwilka, dyrektora ZDP w Kolbuszowej. 

Pługi nie jeździły

Między innymi starostwo powiatowe podało numer kontaktowy, pod którymi można było interweniować w związku z nieodśnieżonymi drogami. Tyle tylko, że numer kieruje połączenie na telefon stacjonarny w budynku starostwa, więc nie można było się tam dodzwonić już w piątek (16 grudnia) po południu, po zamknięciu urzędu. Nie było też wyznaczonej osoby, która pełniłaby telefoniczny dyżur. Jeżeli ktoś próbował się dodzwonić, a były takie osoby, mają już odpowiedź, dlaczego nie mogły się z nikim połączyć. 

- W piątek po godz. 13 pługi wyjechały na wszystkie drogi i zostały one odśnieżone. W sobotę i w niedzielę sprzęt nie pracował - usłyszeliśmy od dyrektora. Na pytanie, skąd taki przestój, dowiedzieliśmy się, że "nie było potrzeby wyjazdu". 

- Drogi są utrzymane w takim standardzie, jaki mamy założony i drogi są przejezdne - dodał nasz rozmówca. W rozmowie z Korso dyrektor zarządu dróg oburzył się na to, jak mieszkańcy mogą mówić, że droga jest nieprzejezdna. 

Ani złotówki za odśnieżanie

Oburzenia na fatalny stan dróg powiatowych, m.in. w gminie Raniżów, nie krył jej wójt Władysław Grądziel. Poinformował, że sprawę zgłosił na policję, prosząc funkcjonariuszy o interwencję. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej, potwierdziła, że raniżowski wójt złożył zawiadomienie, a KPP przekazało sprawę zarządowi dróg, który jest za to odpowiedzialny. 

W rozmowie z nami Wójt Grądziel zaznaczył, że osobiście dopilnuje on tego, aby wykonawca, który zajmuje się odśnieżaniem dróg powiatowych na terenie gminy Raniżów, nie otrzymał za to wynagrodzenia.

- Ktoś, kto wygrał przetarg na odśnieżanie dróg powiatowych, nie powinien za to dostać ani złotówki i jeszcze zapłacić ludziom za poniesione szkody

- mówił wzburzony wójt.

Dodał on także, że co roku jest taka sama sytuacja i nikt nic z tym nie robi. Wspomniał on także, że gmina Raniżów utrzymuje swoje drogi gminne i odśnieża je regularnie. Ponadto czynny jest całodobowy numer alarmowy, pod który można dzwonić w razie nieprzejezdnych raniżowskich dróg gminnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy